YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama telefonda görüşmesi yaptı. Görüşmede Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi konusunun ele alındığı bildirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü
25 Kasım 2015 / 00:15 Güncelleme: 25 Kasım 2015 / 01:15

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan ile Obama arasında bu akşam gerçekleşen görüşmede, Türk hava sahasını ihlal eden bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi konusu ele alındı. 

Obama, Türkiye'nin ulusal egemenliğini savunma hakkının ABD ve NATO tarafından desteklendiğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, benzer hadiselerin tekrarlanmamasını güvence altına alacak düzenlemeleri yapmanın, gerilimi düşürmenin önemi hususunda hemfikir olduklarını belirtti. 

İki lider, Suriye'de siyasi geçiş sürecini sağlamak üzere DAEŞ'e karşı ortak mücadeleyi sürdürme konusundaki kararlılıklarını da teyit etti. 

AA

...
 // enise
3.dünya savaşının içindeyiz.sorulacak olan soru aslında bizi kim paylaştı burnumuza kadar geldiler türkleri öldürerek bizi yalnız bırakıyorl...
24 Kasım 2015 23:51
...
 // enisr
Bilmiyorlar ki Allah var gam yok o bize yeter onların planlarını bilen O var......
24 Kasım 2015 23:51
...
 // enise
Sayın reisim sen önünü görebilen bir lidersin,amerikanın ırağa girmesiyle başlayan bu savaş planlımı değilmi?ülkeler paylaşılmış......
24 Kasım 2015 23:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler