YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 7 bin 600 terörist öldürüldü!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Güvenlik kuvvetlerimizin yaptığı operasyonlar neticesinde 20 Temmuz'dan bu yana 7 bin 600 terörist yurt içinde ve yurt dışında etkisiz hale getirildi" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 7 bin 600 terörist öldürüldü!
07 Haziran 2016 / 21:42 Güncelleme: 07 Haziran 2016 / 22:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ve gazi yakınların verilen iftar yemeğinde konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

BİZİM İÇİN ŞEHİTLİK MERTEBELERİN EN YÜCESİDİR

Bu teröristler milletimizin mensubu olsalar kendi kardeşlerine saldırmazlar. Müslüman olsalar Ramazan günü kan dökmezler.

İnsan olsalar sokak ortasında bomba patlatmazlar. Türkiye'yi terör örgütleri aracılığıyla, terör eylemleriyle, teröristlerle terbiye edeceğini, istediği şekilde yönlendireceğini sananlar beyhude uğraşıyorlar. Bizim için şehitlik mertebelerin en yücesidir.

Toprağa verdiğimiz her şehidimiz, devlet ve millet olarak varlığımızın adeta birer mührü gibidir. Biz şehitlerimizin hatıralarını ilelebet yaşatacağız. Ama bu insanlık dışı eylemleri yapan teröristler sadece lanetle anılacaktır. 

TERÖRÜ MAŞA OLARAK KULLANIYORLAR

Türkiye'yi terörle terbiye edeceklerini düşünenler yanılıyorlar.Terörle verdiğimiz mücadele sıradan bir mücadele değildir. Bu mücadele milletimiz ve devletimiz için bir beka mücadelesidir.

O gün İstanbul'u işgal etme özlemiyle gelenler bugün de terör örgütünü maşa olarak kullanıyorlar. Haçlı seferlerinde yarım kalan hayallerini bugün terörle tamamlamak istiyorlar.

ŞEHİTLERİMİZ ŞANLI TARİHİMİZİN ÖLÜMSÜZ SEMBOLLERİDİR

Şehitlerimiz bizim istiklalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Bizim tarihimiz, şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının tarihidir. Malazgirt'i Battal Gazi'den, İstanbul'un fethini Ulubatlı Hasan'dan ayrı düşünebilir miyiz?

GÖSTERDİĞİMİZ METANET KARARLILIĞIN İFADESİDİR

20 Temmuz'dan bu yana bazı ilçe ve mahallelerimizde açılan çukurlarla, bombalı barikatlarla başlayan saldırılar karşısında verdiğimiz mücadele sıradan bir terörle mücadele operasyonu değildir. Son örneğini bugün İstanbul'da yaşadığımız bombalı saldırılar karşısında gösterdiğimiz metanet, teslimiyetin değil, kararlılığın ifadesidir.

YARIM BIRAKTIKLARI İŞİ TAMAMLAMAK İSTİYORLAR

Yüzyıl önce binlerce kilometre ötelerden farklı milletlerin askerlerini Çanakkale önlerine getiren saik neyse bugün de dünyanın dört bir köşesinde teröristleri örgütün saflarında buluşturan neden aynıdır. O gün İstanbul'u işgal etmenin rüyası içinde 450 yıllık araya son verme özlemiyle gelenler, bugün de terör örgütünü aynı hedef için maşa olarak kullanıyor.

Haçlı seferlerinin, Moğol istilasının, Sevr'in yarım bıraktığı işi bu kez terör örgütü üzerinden tamamlamak istiyorlar. Tüm ideolojik farklılıkları bırakarak, kanlı bıçaklı terör örgütlerini aynı çatı altında birleştiren sebep budur.

7 BİN 600 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ!

Bu milleti yüzyıllardır ayakta tutan inanç, aşk ve ruh diri olduğu müddetçe evelallah kimse bu vatanı parçalayamayacak. Nasıl 100 yıl önce geldikleri gibi gittilerse, bugün de terör örgütünü üzerimize salanlar, onu bir koç başı gibi kullananlar, bir kez daha hezimete uğrayacaklardır. Nitekim uğruyorlar da. Örgüt son bir yılda, tarihinin en büyük bozgununu yaşadı.

Kazdıkları çukurlar, hendekler kendilerine mezar oldu. Milleti bölmek için yerleştirdikleri bombalı düzenekler ellerinde patladı.

Güvenlik kuvvetlerimizin yaptığı operasyonlar neticesinde 20 Temmuz'dan bu yana 7 bin 600 terörist yurt içinde ve yurt dışında etkisiz hale getirildi.Saklandıkları inlerin, sığınakların, barınma alanlarının büyük bir kısmı yok edildi, yok ediliyor.

.
 // Vatandaş
Allah, vatanı ve milleti için mücadele edenlerin yar ve yardımcısı olsun....
07 Haziran 2016 Salı 22:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler