YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Kasım 2023 için bir kırılmadır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resepsiyon verdi. Erdoğan, "Pazar günü 2023 için bir kırılmadır. 1 Kasım'daki neticeye saygı göstereceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Kasım 2023 için bir kırılmadır
29 Ekim 2015 / 21:39 Güncelleme: 29 Ekim 2015 / 21:49

Erdoğan, resepsiyonda yaptığı konuşmada, "Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Bu yüzden benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin çoğu, demokraside ve kalkınmada önemli mesafe katederken, biz sürekli kendi içimize kapanarak, enerjimizi iç mücadelelerle heba ederek geride kaldık. Fakat milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından, milli iradeyi hakim kılma mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Türkiye'nin son dönemi bu bakımdan tarihi mesafelerin katedildiği çok önemli ilerlemelerin kaydedildiği bir dönemdir. Ülkemizin bugün sahip olduğu güçlü alt yapının, ekonomik değerlerin ve demokratik kazanımların son 13 yılın ürünüdür. Devletle milletin el ele verdiğinde, aynı değerler etrafında bütünleştiğinde, aynı hedeflere yöneldiğinde hangi başarıların elde edildiğini görmek isteyen bu dönemi iyi incelemelidir." 

PAZAR GÜNÜ 2023 İÇİN BİR KIRILMADIR

Erdoğan, "Pazar günü 2023 için bir kırılmadır. 1 Kasım'daki neticeye saygı göstereceğiz. Milletimiz tek partiye fırsat verirse istikrar sürer. Seçim güvenliği konusunda her türlü tedbir alındı" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler