YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı bile bilmiyor
CHP Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, ilginç bir yöntemle dolandırıldı.
Cumhurbaşkanı bile bilmiyor
29 Haziran 2011 / 20:37 Güncelleme: 29 Haziran 2011 / 20:39

CHP Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında bazı kişileri yakalayabilmek bahanesiyle kendisinden para isteyen kişinin verdiği hesap numarasına 6 bin lira aktardı. Peker olaydan iki gün sonra gittiği banka şubesinde görevlilerin uyarması üzerine dolandırıldığını fark ederek, polise başvurdu.

Alınan bilgiye göre, 66. doğum günü olan 25 Haziran'da cep telefonunu arayan ve kendisini ''polis'' olarak tanıtan kişi, Peker'e CHP'den Zonguldak milletvekili seçilen Ergenekon davası tutuklu sanıklarından Mehmet Haberal ile görüşüp görüşmediğine yönelik sorular sormasının ardından Ergenekon ile ilgili soruşturma yürüttüklerini söyledi.

Telefondaki kişinin yürüttükleri soruşturma kapsamında bazı kişileri yakalayabilmek için verecekleri hesaba para yatırmasını istediği üzerine Peker, hesabındaki 1500 lira ile kredi kartından çektiği 4 bin 500 lirayı verilen hesap numarasına havale etti.

Bankanın daha önce kredi kartından nakit çekmemesi nedeniyle durumdan şüphelenerek kartını bloke etmesi dolayısıyla daha fazla para gönderemediği öğrenilen Peker, 27 Haziran'da gittiği banka şubesindeki görevlilerin uyarısının ardından dolandırıldığını anladı.

Peker'in şikayeti doğrultusunda soruşturma başlatan polis ekipleri, paranın Şanlıurfa'da Salih A. adlı bir kişinin hesabına yatırıldığını ancak Adıyaman'daki ATM cihazından çekildiğini tespit etti.


-''ÇOK İNANDIRICIYDI''-


CHP İl Başkanı Peker, yaptığı açıklamada, telefonda kendisini arayan kişinin çok inandırıcı olduğunu, telsiz sesleri de duymasından dolayı durumdan şüphelenmediğini söyledi.

Emekli bankacı olduğunu, ancak telefondaki kişinin yönledirmesiyle ATM'den gerekli havaleyi yaptığını anlatan Peker, şöyle konuştu:

''Beni arayan kişi telefonu kapatmamamı ve kimseyle temas kurmamamı istedi. Benim parayı yatırmamın ardından hesaptan parayı çeken kişiyi yakalayacaklarını bildirdi. Soruşturmanın çok gizli olduğunu ve Cumhurbaşkanının bile bilmediğini de aktardı. Paranın daha sonra savcılıkça bana iade edileceğini belirtmesi de endişelerimi giderdi. Telefondaki kişi hakkımdaki her şeyi öğrenmiş. Unutulmaz bir doğum günü hatırası oldu, 6 bin lira paramızı dolandırıcılara kaptırdık.''

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. AA

bu kadar olur ancak
 // ali fırat ulutaş
yani ana muhalefetin il başkanı. bu kadar olur yani. yapmayın arkadaşlar. sayfa sayfa haberleri çıkıyor bu tür kişilere inanmayın diye. hala inanıyorsunuz....
29 Haziran 2011 22:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler