YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cuma günü aynı sonuç çıkarsa referanduma gidiyoruz
Meclis'te yapılan dokunulmazlık oylamasında yeterli 'Evet' sayısına ulaşılamadı. 2. oylamada da aynı sonuç çıkarsa referandum yapılacak.
Cuma günü aynı sonuç çıkarsa referanduma gidiyoruz
18 Mayıs 2016 / 03:00 Güncelleme: 18 Mayıs 2016 / 09:08

Meclis Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılması için yapılan oylamada HDP'lileri sevindiren bir sonuç çıktı. Oylama sonuçlarına göre; evet diyenlerin sayısı 348'de kaldı.

367 'EVET' GEREKİYOR

Ancak, kanunun yasalaşması için evet diyenlerin 367 sayısına ulaşması gerekiyordu.

Meclis'te gündem dokunulmazlıklar

2. OYLAMA CUMA GÜNÜ

3 partiden HDP bloğuna kayan oylarla bu sayıya ulaşılmasını engellerken, 2. tur dokunulmazlık oylaması cuma günü yapılacak.

REFERANDUMA GİDİLEBİLİR

Cuma günü yapılan oylamada da; evet diyenler 367 sayısına ulaşamazsa, yapılan oylamada 330 'evet' çıkarsa, dokunulmazlıkların kaldırılmasına yapılacak olan referandum ile halk karar verecek.

Sonuç olarak ilk oturumda çıkan 348 'evet' sonucu, Cuma günkü oylamada da çıkarsa, bu durum referanduma gideceğiz anlamına geliyor.

 // Pkk ve chp
Pkk ve chp nin ortak oldugunu ve bu ulkeyi yikmak icin gece gunduz calistiklarini bir kez daha gorduk.Turk Soluna sesleniyorum.Ulkesini seven solculara sesleniyorum Pkk ile el ele verenlerden ne zamam bir anlam cikaracaksiniz.Ataturku kim yok etmek istiyor ortaya cikti.Pkk nin en buyuk dusmanlarindan biri Ataturktur.Bunu unutmayin....
18 Mayıs 2016 19:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler