YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çukurca'dan 'havalı' terhis
Telefonla kendisini arayıp yardım isteyen asker babasına Başbakan'dan büyük jest.
Çukurca'dan 'havalı' terhis
30 Ağustos 2011 / 09:57 Güncelleme: 30 Ağustos 2011 / 09:58

Çukurca'da askerliğini yapan ve 24 gün önce terhis olan ancak evine gelemeyen Anıl Çağrı Akbayrak ve 14 arkadaşı önce helikopterle Van'a ardından uçakla İstanbul'a geldi.

BAŞBAKAN DEVREYE GİRDİ

Özer Akbayrak adlı baba önceki gün İstanbul'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına yaklaşarak bir sıkıntısı olduğunu anlattı. Çukurca'da askerliğini yapan oğlu Anıl Çağrı Akbayrak'ın terhis olmasına rağmen 24 gündür evine gelemediğini gözyaşlarıyla aktardı. Akbayrak'ı dinleyen Başbakan Erdoğan, askerin adını ve birliğini not alarak babayı teselli etti. Başbakan hemen ardından Genelkurmay'la temasa geçerek Akbayrak ve onun gibi terhisi gelip de evine gönderilemeyen 14 asker için gereken ne varsa yapılmasını istedi.
Gecikmeli terhis için hazırlıklar tamamlandı. Akbayrak ile 14 asker 22 gündür bekledikleri Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugayı'ndan helikopterle alınarak Van'a getirildi. Buradan da THY uçağıyla İstanbul Atatürk Havalimanı'na indiler. Evine kavuşmanın heyecanını yaşayan Akbayrak, 'Herkes eksi gün sayıyordu. Yollarda mayın olduğu için beklemek zorundaydık. En sonunda Başbakanımızdan Allah razı olsun helikopterle bizi aldırttı. Şükürler olsun' dedi. AKŞAM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler