YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çukurca'da hain saldırı
Çukurca'da hain saldırı
19 Ekim 2011 08:53
Çukurca ve Yüksekova'da terör örgütü PKK'nın eş zamanlı gerçekleştirdiği hain saldırılarda resmi olmayan bilgilere göre 24 askerimiz şehit oldu...

Terör örgütü PKK'nın, Türkiye-Irak sınırındaki Hakkâri'nin Çukurca ilçesine düzenlediği saldırılarda 24 asker şehit oldu, 18 asker de yaralandı.

Çukurca Kekliktepe başta olmak üzere 7 ayrı noktaya eş zamanlı baskın yapan yaklaşık 150 teröristin Kuzey Irak'tan geldiği belirtildi. PKK'lılarla güvenlik güçleri arasındaki çatışmanın sabah saat 05.00'e kadar sürdüğü kaydedildi. Güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına alan teröristlere polis ve askerler anında karşılık verdi. Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma uzun süre devam etti. İlçenin her kesiminden duyulan silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu. Saldırının ardından sabah 08.00 sularında sıcak takip başladı. PKK'lıların peşine düşen özel birlikler Irak sınırından içeri girdi. Savaş uçakları da örgüt kamplarını bombalamaya başladı.

Alınan bilgilere göre teröristler, saldırıyı gece saat 01.00 sularında gerçekleştirdi. Yaklaşık 150 kişilik PKK'lı grup, Çukurca ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki Kekliktepe karakolu başta olmak üzere, Kekliktepe ileri gözetleme noktası, Haksel Tepesi, TOKİ Polis Lojmanları, Kinyastepe, Asayiştepe ve Kavşak ileri gözetleme bölgelerine eş zamanlı olarak saldırdı. Kekliktepe'deki saldırıda 18 asker şehit oldu. Diğer noktalarda da 6 asker şehit oldu. Çatışmalarda 18 asker de yaralandı.

Hakkâri Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştirildiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri güvenlik noktalarına aynı anda yapıldığını açıkladı.

IRAK'A KAÇTILAR

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmadan sonra Irak'a kaçtıkları belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. PKK'lıların Kuzey Irak'a kaçtıkları yönündeki istihbarat üzerine askeri birlikler sınırı geçti. Sıcak takip yapan jandarma komando birliklerinin ilerlemesi sürüyor.
 

Yorumcu
 // ÜNYELİ
İZİN VERİLSİN SİVİLER GİTSİN BU CATIŞMAYA . ANA KUZULAR ÖLMESİN . HAİN SALDIR NASIL OLUR GÖRSÜNLER BU GAVURLAR....
19 Ekim 2011 12:08
taşkın
 // köksal
ne yapıyoruz. bu saldırılar olmadan neden önlem alamıyoruz. devletimiz sandığımız kadar güçlü değilmi acaba. yoksa ülkemiz siyasilerin hiçbir sonuca varmayan kısır tartışmalarına mı kurban ediliyor. arslanlarımıza allahtan rahmet diliyorum...
19 Ekim 2011 09:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler