YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cudi'de sıcak saatler
Cudi Dağı'nda sıcak çatışma. Teröristler kıskaca alındı. Operasyonlar sürüyor
Cudi'de sıcak saatler
30 Nisan 2010 / 16:38 Güncelleme: 30 Nisan 2010 / 16:38

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Cudi Dağı'nda operasyon başlattı. Operasyonda teröristlerin kıskaca alındığı bildiriliyor.
 

Baharla birlikte operasyonlarını artıran güvenlik güçleri, Cudi Dağı'nda, terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında harekâta başladı. Operasyona çok sayıda profesyonel asker ve köy korucusu da katılıyor.
 

Cudi Dağı'nda tespit edilen bir grup teröriste karşı Mehmetçikler, geniş çaplı operasyon başlattı.
 

Cudi Dağı'nın Derikan, Altındağ ve Siyahkaya mevkilerinde başlatılan operasyon kapsamında tam teçhizatlı yüzlerce asker bölgeye sevk edildi. Sevkıyat sırasında yoğun güvenlik önlemleri alınırken operasyona havadan Kobra ve Skorsky helikopterleri destek verdi.
 

Teröristlerin saklandıkları bölgede kıskaca alındıkları belirtilirken, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkış yapan kobra helikopterleri de teröristlerin üzerine bomba yağdırdı. Cudi Dağı'nda sürdürülen operasyonlara askerlerin yanı sıra çok sayıda korucu da katılıyor.
 

Öte yandan, Şırnak dağlarında devam eden operasyonlar kapsamında, Irak sınırına tanklar yerleştirildi. Şırnak'ta Cudi dağı, Kela Meme ve Besta bölgesine yapılan operasyonlarda Uludere, Andaç, Gülyazı bölgelerinde Kuzey Irak sınırına sıfır noktalara tank birlikleri yerleştirildiği bildirildi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler