YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cudi kuşatma altında!
Şırnak'ta 6 polisin şehit düştüğü Cudi Dağı'nda geniş çaplı operasyon başlatıldı. Şehit polisler için ise tören düzenlendi.
Cudi kuşatma altında!
22 Mart 2012 / 16:35 Güncelleme: 22 Mart 2012 / 16:37
Cudi Dağı'nda terör örgütü PKK mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit sayısı 6'ya yükseldi. Çatışmada 8'i polis, 2'si jandarma uzman çavuş olmak 10 güvenlik görevlisi de yaralandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonda Cudi Dağı Derebaşı bölgesinde kıstırılan teröristlerden 1'i sağ olmak üzere 8'ü ölü ele geçirildi. Çatışma bölgesine Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığı'ndan gönderilen Kobra ve Skorsky helikopterleri teröristlerin kıstırıldığı mağara ve bölgeyi ateş altına aldı. Bölgedeki bazı hâkim tepelere ise zırhlı araçlar ile Özel Harekât polisleri yerleştirildi. Derebaşı bölgesi üzerinde dün geceden beri helikopterler sürekli olarak uçuş yaptı. Bölge karadan abluka altına alındı. Sivillerin bölgeye yaklaşmasına ise izin verilmiyor.

ŞEHİT POLİSLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Şehit polisler için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda bir tören düzenlendi. Düzenlenen törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Şırnak 23. jandarma Sınır Tümen Komutanı Tüm General İlhan Bölük, Şırnak İl Emniyet Müdürü Avni Usta da katıldı.

Basına kapalı olarak düzenlenen törenin ardından şehit polisler Kadir Can ve Cihat Akkaya, Recep Topaloğlu, Arif Mamış, Selim Arslan ve Mustafa Erdoğan'ın cenazeleri memleketlerine uğurlandı.

Öte yandan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve beraberindekiler Şırnak Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Harekât Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler