YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli'ye tahliye çıkmadı
Cübbeli'ye tahliye çıkmadı
21 Eylül 2012 23:28
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Kamuoyunda ''Karagümrük Çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, Ünlü, Barış Sezek ve Mahjuba Demirel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada mahkeme heyeti, verilen aranın ardından alınan ara kararı açıkladı.

Buna göre, müştekiler Fatima Et Taju ve Ceyhun Başaran ile mağdurlar Oğuzhan Onay, Ahmet Şahin, Gülruh Şamanova, Zukhro Askorova, Nargiza Rizaeva, Fatima Zohra Hajjaj, Shahnoza Kosimova ve Rano Jalilova hakkında zorla getirilme kararı verildi.

Mahkeme heyeti, müşteki ve mağdur beyanlarının henüz tespit edilmemiş olması nedeniyle sanıkların duruşmalardan vareste tutulma taleplerini reddetti.

Tutuklu sanıklar Ahmet Mahmut Ünlü, Barış Sezek ve Mahjuba Demirel'in, atılı suçun niteliği, bir kısım sanıkların beyanları, yakalama ve el koyma tutanakları, bir kısım sanıklar ile mağdureler arasında para hareketlerini gösteren ödeme belgeleri, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin henüz toplanmamış olması, sanıkların tutukluluk hallerine ilişkin makul süreyi aşan bir durumun olmaması nedeniyle tahliye taleplerini reddeden mahkeme heyeti, tutukluluklarının devamına karar verdi.

Duruşma ertelendi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler