YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli'ye iftira atan ünlü gazeteci kim?
Cübbeli'ye iftira atan ünlü gazeteci kim?
21 Ekim 2013 15:20
'Uğur Dündar, kamuoyunda beni çocukların ölümüne sevinecek kadar vahşi ve barbar göstererek bana iftira attı' diye açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca bu sözleri neden sarf etti?

Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hürriyet Gazetesi'nden İzzet Çapa'nın sorularını yanıtladı. Röportajın son bölümünde Cübbeli Ahmet Hoca, gazeteci Uğur Dündar'ı hedef aldı.

Hapisteyken Allah'a daha çok yaklaşıyorsun

* Kaç kere hapse girdiniz?

- Toplam üç kere. 28 Şubat'ta iki kere girdim, ilkinden sonra ceza kesinleşince kalanını bitirmek üzere tekrar girdim.

* Neler geçiyordu içinizden parmaklıkların arkasındayken?

- İnsan hapisteyken Allah'tan başka kurtarıcının, dostun olmadığını hissediyor ve Allah'a daha da yakınlaşıyor. İtikatın kuvvetleniyor. Evindeki rahat döşekte 40 bin kere zikir yapsan aynı hissi bulamazsın.

* "Başıma bir şey gelir" falan diye düşünmediniz mi?

- 28 Şubat'ta düşündüm ama şu aşamada öyle şeyler pek aklıma gelmedi. Fakat 28 Şubat'ta birkaç hakarete maruz kaldım. En çok ağırıma giden sakalımın kesilmesiydi. 16 saatte Bandırma'ya götürdüler. Tuvalete giderken bile yanımda hep biri vardı. "Tespihimi verin bir dua edeyim" dediğimde "Senin duan lazım değil, istemiyoruz" cevabını aldım.

* Sizi hapse attıranlara karşı kin besliyor musunuz?

- Hayır, adaletsizlikten yana olmam. Hak edilmiş suçlar ve cezalar mahkemelerin takdirinde. Ama şimdi bazıları hapse giriyorlar, hanımlarına, kızlarına ağladıklarını gördüğümde insan olarak acıyorum hallerine.

* Herkesi affettiniz yani?

- Uğur Dündar, kamuoyunda beni çocukların ölümüne sevinecek kadar vahşi ve barbar göstererek bana iftira attı. Bunları affedemiyorum. Ben sadece Kuran'daki Kevr suresinin mealini okudum. O ise konuşmalarımın başını önünü kesti. Lafı ona uyarlayıp iftira attı. Zaten kendisine de telefonda "Sen bana iftira attın" dedim.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler