YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca'nın rekor kıran sevgililer günü vaazı
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün Sevgililer Günü ile ilgili yaptığı konuşma paylaşım rekorları kırıyor.
Cübbeli Ahmet Hoca'nın rekor kıran sevgililer günü vaazı
13 Şubat 2015 / 20:30 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 08:36

14 Şubat Sevgililer Günü. Birçok sevgili hediye ve sürpriz telaşında. Ciddi bir ekonomik boyutu da olan 14 Şubat'la ilgili Cübbeli Ahmet Hoca'nın yıllar önceki vaazı, bazı forum ve paylaşım sitelerinde tık rekoru kırıyor.

"Sevgililer günü değil zinakarlar günü"

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün bir Hıristiyan bayramı olduğuna işaret ederek "Bizim Müslümanlar da oyuna geliyor. Efendim ben sevgilime değil karıma alıyorum hediye diye. Öyle şey olur mu? 14 Şubat Sevgililer Günü değil zinakarlar günü' diyor.

14 Şubat Sevgililer Günü'nün kökeni

Her yıl 14 Şubat'ta kutlanılan Sevgililer Günü'nün kökeni Roma Katolik Kilisesi'ne dayanıyor.

Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkan bu kutlama geleneği bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" olarak da kutlanıyor. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılıyor.

İşte paylaşım rekorları kıran o video:

14:52
 // e guzel
islamdan taviz vermeyen tek kişi. tebrik ediyorum. gonul dolusu sevgi ve selam larimi gönderiyorum.Ellerinden öpüyorum. Ağzına saglik sayın CÜBBELi......
14 Şubat 2015 14:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler