YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Diyanet'e övgü
Cübbeli Ahmet Hocaefendi bu ay ki Bursa sohbetinde peygamber efendimiz (S.A.V) ve sünneti ile ilgili yapılan cuma hutbesi hakkında Diyanet'i övdü.
Cübbeli Ahmet Hoca'dan Diyanet'e övgü
15 Şubat 2016 / 02:54 Güncelleme: 15 Şubat 2016 / 08:05

Cübbeli Ahmet Hoca'Peygambere İman Tevhidin Bir Gereğidir' başlıklı cuma hutbesini överek "Bundan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki bu hutbeyi hazırlayan heyeti tebrik ediyorum. Takdir ediyorum. Devamını niyaz ediyorum. Ehl-i sünnete tam tıpa tıp muvafık bir hutbe hazırlatıldı. Hadissiz olmaz dediler. Sünnet Kuran'dan ayrılmaz dediler. Sünneti ayrı gören Kurandan ayrılır dediler. Doğru mu? Doğru" dedi.

'Bize Kur’an yeter' anlayışıyla peygamberimizi müslümanca yaşamdan çıkarmaya çalışan anlayışı reddeden bu haftaki hutbede sünnetin önemi ve sünnetin Kuran'dan ayrılamayacağı bahsedilmişti.

Daha önceki sohbetlerinde Diyanet'i İslam geleneğinin dışına çıkarak Mevlid kandilinin kutlanmasını Nisan'a sabitlediği için eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca 'Şimdi Ben doğruya doğru der miyim? Evet. Ben diğer hutbelerine yanlış demiyorum ama bu konulara pek değinilmiyordu. Trafik haftası, ağaç dikme haftası... bunlar da güzel. Bunlara da bir şey demiyorum. Bunların hepsinin İslam'da yeri var. Ama arada da bir ayar çekmek lazım mı? Güzel oldu değil mi? Reis beyden de heyetinden de ben memnun oldum. Bu çok güzel. Hadisler tam yerindeydi. Ben bundan memnun kaldım. Allah'ım onlara bu hususta ne lazımsa, doğru itikadın nasıl aşılanması gerekiyorsa öyle hutbe hazırlamalarını ilham eylesin." ifadelerini kullandı.

BİR KİŞİ RAHATSIZ

"Bütün cemaatlerimiz bundan memnun ama bir kişi rahatsız... Kim rahatsız? Mustafa İslamoğlu. Resmi sitesinde twit atmış. 'Diyanetin bugünkü hutbesini yazan zat tevhid dini olan islam'ı Allah ile Peygamberin ortaklaşa kurduğu limited şirket zannediyor.' Kella diyor... Peygamber yok diyor peygambersiz bir din diyor. Biz diyor muyuz ki dini Allah'la Peygamber ortaklaşa kurdu? Haşa! Allah'ın dinidir bu ama bunu bize ulaştıran kimdir Muhammed Mustafa (S.A.V). Kuran'da bulmadığımız şeylerden haram var mı? Var. Erkeklerin altın yüzük takması haram diye var mı? Bira içmek caiz değil rakı içmek haram diye Kuran'da var mı? Viski, uyuşturucu haram diye var mı? Yok. Bunlar haram mı? Haram. Çünkü Rasülullah (S.A.V) bildirdi. Aklı gideren, her sarhoşluk veren haram. Velev ki tiner çekse o da haram. İşte hadis. Bu hadis olmasa ayetten ne anlayacaksın.Sadece şarap zannedeceksin. Erkeğe altın yüzük takmak, ipek giymek haram. Ayette yok ama hadiste var."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler