YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca mahkemelik oldu
Cübbeli Ahmet Hoca mahkemelik oldu
24 Nisan 2015 03:13
Cübbeli Ahmet ile Yazar Mustafa İslamoğlu mahkemelik oldu. İslamoğlu’nun şikayeti üzerine Cübbeli'nin 2,5 yıla kadar hapsi istendi.

Yazar Mustafa İslamoğlu, geçtiğimiz aylarda kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında suç duyurusunda bulundu. İslamoğlu, Ahmet Hoca'nın kendisine ait web sitesinden yayınladığı videoda, kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia etti.

Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Cübbeli Ahmet'in verdiği savcılığa vermiş olduğu ifadesinde, Ahmet Yesevi Derneği'nin onursal üyesi olduğunu, düzenli olarak dernekte perşembe akşamları sohbetler yaptığını, yaptığı bu sohbetleri internet üzerinden paylaştığını söyledi. Mustafa İslamoğlu'nun yazdığı "3 Muhammed ve Yahudileşme Temayülü" isimli kitaplar için kendisinin reddiyelerde bulunduğunu, eleştiriler yaptığını ve yayınlanan bu konuşmalar da kesinlikle suç kastının olmadığını söyledi.

Ahmet Mahmut ünlü'nün 2,5 yıl hapsi istendi

Savcılık, Cübbeli Ahmet  tarafından yayınlanan söz konusu videonun incelenmesi için dosyayı bilirkişiye verdi. Bilirkişi raporunda, Cübbeli Ahmet'in, İslamoğlu'nun onur şeref ve saygınlığına karşı saldırıda bulunduğu belirtildi. Savcılık, bilirkişi raporu ardından Ahmet Mahmut Ünlü hakkında iddianame düzeledi. Ahmet Mahmut Ünlü," hakaret" suçu kapsamında 2,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

 // nebi. alyoruk
Neden İslam alemi birbirlerine. bu kadar. usemeakar. bilen. herkes. herseyi bilmez. birakalim. ve Kkitaba. bakalim...
09 Mayıs 2015 23:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler