YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca davasında flaş gelişme!
Cübbeli Ahmet Hoca davasında flaş gelişme!
26 Mart 2015 11:20
​Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu davada mütalaa verildi. Savcı, yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle Ünlü ve diğer sanıkların beraatini istedi.

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de sanıkları arasında bulunduğu "Karagümrük çetesine" yönelik açılan davada savcı mütalaasını verdi.

Savcı, Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık hakkında "Örgüt kurmak ve örgüte üye olmak" suçlarından; delil yetersizliği, "İnsan ticareti, fuhuşa teşvik ve aracılık etme" suçlarından; suçların manevi unsurunun bulunmadığı, "Cinsel saldırı" suçundan ise soyut iddia haricinde yeterli delil elde edilemediği gerekçesiyle ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesini istedi.

Savcı, aralarında sanık Nejat Ergin'in bulunduğu diğer 6 sanık hakkında ise "Örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçlarından; yeterli kesin inandırıcı delil bulunamadığı gerekçesiyle beraat istedi. Savcı Nejat Ergin hakkında sadece "Tehdit" suçundan cezalandırılmasını talep ederken, sanıklardan Mahjouba Demirel hakkında ise sahte pasaport bulundurmak suçundan cezalandırılmasını istedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler