YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca beraat etti
'Cübbeli Ahmet Hoca'' ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada, Ünlü'nün beraatine karar verildi.
Cübbeli Ahmet Hoca beraat etti
03 Mart 2016 / 15:33 Güncelleme: 03 Mart 2016 / 16:34

Kamuoyunda ''Karagümrük çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ''Cübbeli Ahmet Hoca'' ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada, Ünlü'nün beraatine karar verildi.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz sanıklar Barış Sezek, Nejat Ergin ve Mahjouba Demirel ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 13 sanık ise duruşmaya gelmedi. 

Duruşmada, sanıkların ve avukatların son savunmalarını alındı. Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Ahmet Mahmut Ünlü'nün ''haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'', ''insan ticareti yapmak'', ''cinsel saldırı'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'' suçlarından beraatine karar verdi. 

Sanıklardan Nejat Ergin'i ''tehdit'' suçundan 3 bin lira adli para cezasına çarptıran ve sanık Saim Uyanık'ın ''tehdit'' suçundan davasının düşmesine hükmeden heyet, diğer 13 sanığı da tüm suçlardan beraat ettirdi.

 

p1-006.jpg

 // yörükoğlu
Geçmiş olsun.Allah hocamın her daim yar ve yardımcısı olsun...
03 Mart 2016 18:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler