YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı ama...
Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı ama...
24 Mayıs 2013 15:22
Akil İnsanlar Üyesi Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, çözüm sürecini hayvanların bile anladığını ama bazı insanların anlamadığını söyledi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezehat Çeçen Konferans Salonu’nda Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Ahmet Gündoğdu, çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Her türlü illegal yapılanmanın karşısında olan, milletin ve demokrasinin yanında olan, ekmeğini, özgürlüğü önemseyen herkesin akil insan olduğunu söyleyen Gündoğdu, “Bundan dolayı sayımız 63 değil 75 milyondur.

Bizim işimiz teröristle mücadele değil, bu güvenlik konusudur, güvenlik sorunudur. Terör olduğu sürece, Ergenekon veya PKK devletin güvenlik birimlerinin ve devletin doğrudan işidir bu. Bizim alanımız, bizim işimiz bataklığı kurutmak, teröre meyili bitirme, teröre kaynaklık eden sorunların çözümünü kolaylaştırmadır. İnsanın ırkını seçme hakkı yoktur.

Allah yaratırken, ‘Nasıl bir anne baba istersin?’ diye mail atıp tercih sormadı. Seçmediği ırkından dolayı dışlanmışlık, eşit yurttaşlığı da engelleyen faşizmin en doruk noktasıdır. İşte PKK’nın tabanından, ‘Ne aldık da silah bırakıyoruz’, Ergenekon’un tabanından ‘Ne bıraktık da silah bırakıyorlar?’, sorun tam burada. Bu ülkeyi Türk ve Kürt Ergenekon'undan kurtarmamız lazım” dedi.

Memur-Sen olarak sürecin mağduru olduklarını ifade eden Gündoğdu, “Bugün 119’uncu gün, şehit haberi gelmiyor, analar ağlamıyor. Görevimiz bunu 119 bininci güne, milyonlarca güne taşımaktır. Süreci önemsiyorum, karşı koyanları anlamaya çalışıyorum.

Bazıları her şeye karşı, bir kısmı çözüme ‘evet’, çözene ‘hayır’ diyor. 30 yıldır öldürüyoruz ve ölüyoruz. Yaşatalım, terörist defolup gitsin ama artık siyaset konuşsun. Benim Kürt ve Türk kardeşlerime buradan açık bir çağrım var. Türk kardeşlerim PKK’nın yapmış olduğu katliamların faturasını Kürt kardeşlerime çıkarmayacak, Kürt kardeşlerim de Ergenekon ve JİTEM’in yapmış olduğu katliamları Türk kardeşlerine mal etmeyecek.

Başarısız olursak ne olur? Başarısız olursak devletin güvenlik görevlileri bıraktıkları yerden devam edecek. Başarılı olursak bu millet kazanır. Ardahan yolunda çobanla konuştum, ‘Benim ve hayvanlarımın bile yüzü gülüyor’ diyor. Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan’ı makamında ziyaret eden Gündoğdu, sonra Ağrı’dan ayrıldı.

Etiketler : Türk, PKK, Devam, Üniversite, İfade, Güvenlik, Silah, Terör, Ergenekon, Terörist, Soru,

 

İHA

Dogru sen gözü doymazlarla ugras, Millet imizin gözü kana doydu
 // Oruc
Buraya mesaj atanlar Türkiye nin 2001 den önceki ekonomi durumunu dile getirmektedir , memurlar ac , millet ac , köylü enflasyondan cinnet gecirir . Terör e verilen Evlat larin haddi hesabi yoktur, simdi bir kac capulcu cikar acliktan adedetsizlikten bahis eder . Türkiye cok kötü günler yasadi, biraz refah gördüyse bundan rahatsiz olanlara batiyor herhalde, asil bunlar Vatan hainidir asil bunlar düsmandir. Bu Ülke de kanin durmasini istemeyen , bu Ülke nin refahini istemeyen haramzadedir...
26 Mayıs 2013 Pazar 12:49
12:46
 // yanliş yoldasin
Başkan efendi sen birak pkk açilimini, memur emekli açilimiyla uğraş. Sen yedi yildizli otellerde ağirlanirken memur emekli zeytin bulamiyor. Gerçi sen hükümetle masaya oturduğun zaman memuru emekliyi beş dakikada satiyorsun....
25 Mayıs 2013 12:46
ÜCRET ADALETSİZLİĞİ
 // ÖZ SİVASLI
SN: BAŞKAN SEN MEMURLARIN İŞİ İLE İLGİLEN MEMURLAR ARSINDAKİ UÇURUMU DÜZELTMEYE UĞRAŞ....
24 Mayıs 2013 Cuma 15:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler