YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm Süreci'ni bitirmek isteyenler var
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Çözüm Süreci'ni bitirmek isteyen güçlerin olduğunu, bunlardan bir tanesinin de Aysel Tuğluk olduğunu belirtti. Tan; Aysel Tuğluk'un konuyla ilgili twitterda paylaştığı mesaja dikkat çekti.
Çözüm Süreci'ni bitirmek isteyenler var
15 Kasım 2014 / 09:10 Güncelleme: 15 Kasım 2014 / 10:42

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, moderatörlüğünü yaptığını Sivil Düşünce programında, çözüm sürecini değerlendirdi.

Alper Tan konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Aslında bitti bitecek gibi bir durum söz konusu. Hükümet Çözüm Süreci'ni başlattığına göre mutlaka bir yol haritası da vardır. Abdullah Öcalan'ın da vardır. Selahattin Demirtaş'ın aktardığına göre, Abdullah Öcalan açıklamasında 'Kandil bana yetki veriyorsa bunu bir hafta on güne oturup konuşuruz' demek istemiş. Anlaşıldığı kadarıyla... O zaman beklenen nedir?

Silahın bırakılması bekleniyor. Bu kriz belli bir aşamaya geçilmemesinden kaynaklanıyor.

Twitterda Aysel Tuğluk'un paylaştığı mesaj

Gazeteci Kadri Gürsel twitterda şu mesajı paylaştı:

"ABD Kandil ittifakı ile bölgeye dönerken İmralı ekseni güç kaybediyor"

Buraya kendi yazısının başlığını yazmış. Burada bir sorun yok, gazeteci sonuçta kendi düşüncesini yazmış olabilir. Burada enteresan olan şey Aysel Tuğluk'un kendi hesabından bu mesajı paylaşması. Yani neyi paylaşıyor? Kendi söyleyemediğini Kadri Gürsel'in mesajı ile vermiş oluyor.

Şunu diyor; "ABD, Kandil ittifakı ile bölgeye döndü, İmralı ise güç kaybediyor." yani Abdullah Öcalan'ın güç kaybettiğini söylüyor.

Aysel Tuğluk kim?

Aysel Tuğluk kim? Genç, yaşlı, çoluk çocuk herkese sahip çıkan askerlere taş atan Aysel Tuğluk. Başka? Türkiye onu yaparken seküler güçleri imdada çağıran Aysel Tuğluk.

Eğer asker şiddet kullanmış olsaydı tam da istedikleri şeydi, çözüm süreci sonlanacaktı.

Uzun süre Öcalan'ı itibarsızlaştırma politikası güttüler. Şimdi de ABD üzerinden PKK'yı bölme amacındalar.

Yaşadığımız her şey şunu gösteriyor ki, Türkiye şartlarında tekrar silahlı mücadeleyi çözüm gibi görmek mümkün değil. ABD, PKK'nın tasfiye olmasını hiçbir zaman istemedi ama PKK'yı destekleyen bir durumu da olmadı. PKK ile ABD'yi müttefik olarak görmek mümkün değil.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler