YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm Sürecini bitiren gerçekler!
Çözüm Sürecini bitiren gerçekler!
13 Eylül 2015 19:31
Terörün gündemden çıkartılarak sorunların demokratik yollarla çözülmesi için başlatılan reformlar, HDP- PKK ve KCK işbirliği ile bitti.

Haziran ayında yapılan genel seçim öncesinde başlayan ve ardından devam eden tartışmaların dozu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, açıklamaları ile yükseltti. Çatışmasızlık süreci PKK-KCK'nın eylemleri ve HDP yöneticilerinin açıklamaları ile askıya alındı.

KANDİL, ÖCALAN'I SALLAMADI

Kandil, HDP ve İmralı arasında 7 Haziran seçimi öncesinde başlayan ve seçimlerden sonra artarak devam eden tartışmalar incelendiğinde, süreçle ilgili Abdullah Öcalan ya da HDP kanadından gelen açıklamaların terör örgütünün merkezi olan Kandil tarafından açığa düşürüldüğü görülüyor. 

ÇATIŞMAZSIZLIK NASIL SONA ERDİ?

Çözüm Süreci ile başlayan "çatışmasızlık dönemi", yerel seçimlerden sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge illerinde terör örgütü yandaşlarının artan eylemleri nedeniyle sekteye uğradı. Sürece zarar veren bu eylemler, "çatışmasızlığın" nasıl sona erdiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor.

KCK ATEŞKESİ BİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

KCK'dan 11 Temmuz'da yapılan açıklamada, "ateşkesin" bittiği, bölgedeki baraj ve baraj yapımında kullanılan araçların, PKK'nın hedefinde olacağını vurgulandı. 

PKK'nın dağ yöneticilerinin o tarihlerde yaptığı açıklamalar çözüm sürecini kimin bitirdiğini açıkça ortaya koyuyor.

İşte o açıklamalar...
Tarih : 17 Şubat 2015
Duran Kalkan : "PKK Silah BIRAKMAZ, Türk devleti silahsızlansın."

Tarih : 13.07.2015
Duran Kalkan : "PKK'ya karşı gümbür gümbür savaşmak için 400 vekil istedi." 

PKK AÇIKÇA HDP'YE OY İSTEDİ

Cemil Bayık: "Mücadelemize destek olun, HDP'ye oy verin çünkü verdiğiniz emek artık meyvelerini veriyor." 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler