YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm sürecine polemik ayarı
HDP, İmralı ziyaretlerinin ardından kamuoyunda tepkilere neden olan açıklamalar yapmayacak, basın üzerinden polemiklere son verilecek.
Çözüm sürecine polemik ayarı
22 Aralık 2014 / 08:27 Güncelleme: 22 Aralık 2014 / 08:43

Hükümet, terörün son bulması için yürüttüğü çözüm sürecini seçimden önce nihai hedefe ulaştırma konusunda kararlı adımlar atmayı sürdürüyor.

Süreci daha geniş tabana yaymak için diğer Kürt partileri ile de görüşen hükümet, kırılganlıkların son bulması için HDP ile iletişimde de yeni bir sayfa açtı. HDP ile yaşanan polemiklerin son bulmasını isteyen hükümet, İmralı ziyaretlerinin ardından yapılan açıklamaların çerçevesini de yeniden belirledi. HDP, İmralı ziyaretlerinin ardından kamuoyunda tepkilere neden olan açıklamalar yapmayacak, basın üzerinden polemiklere son verilecek.

Yeni dönemde HDP milletvekilleri sürece ilişkin atılacak adımlar olgunlaşmadan kamuoyu ile paylaşmayacak. Yetkililer, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in açıklamaları, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın iç güvenlik paketinin yasalaşması durumunda sokaklarda eylem yapılacağını açıklamalarının iletişimde yeni bir çerçeveyi zorunlu kıldığını söyledi.

DP heyeti, geçen hafta MİT ve hükümet yetkilileri ile görüştükten sonra İmralı'ya gerçekleştirdiği ziyaretten önemli bir mesajla döndü. Görüşmede, hükümetin "kamu düzeni" ve "çekilme" talebi değerlendirildi. Abdullah Öcalan, HDP heyeti aracılığı ile kamu düzeninin sağlanması mesajı iletti.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler