YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm Süreci'nde nereden nereye...
Abdurrahman Kurt, trafik lambalarında Kürtlere ait olduğu ifade edilen kırmızı, sarı, yeşil renklerinden yeşil rengi maviye çevrildiği bir evreden, eşitliklerin konuşulduğu bir evreye gelindiğini belirtti.
Çözüm Süreci'nde nereden nereye...
26 Şubat 2015 / 08:25 Güncelleme: 26 Şubat 2015 / 08:27

Abdurrahman Kurt, AK Parti’nin gelişiyle bölgede önemli değişim rüzgarının estiğini belirtti. Kurt, “Kürtlerin varlığının sorun olduğu bir evreden, eşitlik evresine geçildiğini söyledi” ifadesini kullandı.

Kurt, sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti gelene kadar Kürt sorunu bir varlık sorunuydu. Kürtlerin varlığı sorundu. Bizim tüm konuşmalarımızda öncelikle Kürtlerin var olduğunu anlatmaya çalışıyorduk. Bir kere Kürt sorunu varlıktan, eşitlik evresine geçti. Trafik lambalarında Kürtlere ait olduğu ifade edilen kırmızı, sarı, yeşil renklerinden yeşil rengi maviye çevrildi. Sırf bu renkler bir araya gelmesinler diye.

Bugün devletin üniversitelerinde bu dile ilişkin bölümlerin kurulduğu, öğretmen atamalarının yapıldığı, seçmeli derslerin olduğu, Kürtlerin yirmi dört saat kendilerine ait bir televizyonunun olduğu bir evreye geçişle beraber, bunun yaşandığı evrede insanların kaybedilip, faili meçhullerle gömülüp, asit kuyularına atıldığı bir Türkiye’den bugün onların hesabının sorulması için yasaların, kurumların oluşturduğu bir Türkiye’ye gelindi.”

Abdurrahman Kurt bu açıklamaları, 24 TV’de Fadime Özkan’ın sunduğu ‘Yüz Yüze’ programında yaptı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler