YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çözüm süreci sabote ediliyor"
"Çözüm süreci sabote ediliyor"
12 Mayıs 2013 10:43
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Reyhanlı'daki patlamalara ilişkin, ''Patlamalarla, Türkiye'nin büyük bir dirayetle sürdürdüğü çözüm süreci sabote edilmek isteniyor" diye konuştu.

Yazıcı, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Yemen'de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Reyhanlı'daki patlamalar, çok üzücü, çok vahim bir olay. Bu olayın izahı mümkün değil ama anlaşılıyor ki patlamalarla Türkiye'nin büyük bir dirayetle sürdürdüğü çözüm süreci sabote edilmek isteniyor" dedi.

Patlamaların faillerini lanetlediğini belirten Yazıcı, "Kimin yaptığı, faillerin nereden geldiklerine yönelik sözlerim tahmine dayalı olacağı için, bu aşamada tahmin yürütmek doğru değil. Güvenlik güçlerimiz olayın faillerini kısa zamanda bulacaktır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu tür olaylar hedeflerine varma noktasında Türkiye'yi caydırmayacaktır. Yolumuza yılmadan devam edeceğiz. Terörden arınmış bir ülke haline geldiğimizde, kalkınma tempomuz da artacaktır" ifadelerini kullandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler