YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çözüm süreci hakkında Gülen'den skandal sözler
Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle, katıldığı bir televizyon programında, Fethullah Gülen'in çözüm sürecini baltlamak için yaptığı ses kaydını bizzat dinlediğini söyledi.
Çözüm süreci hakkında Gülen'den skandal sözler
14 Ekim 2014 / 09:20 Güncelleme: 14 Ekim 2014 / 09:22

Hatip Dicle, kendisine dinletilen ses kaydında Fethullah Gülen'in çözüm süreci hakkında söylediği skandal sözleri canlı yayında anlattı.

A Haber'de Sevilay Yükselir'in moderatörlüğünde yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programı bu hafta Diyarbakır'daydı. Abdurrahman Şimşek, Fidel Okan ve Kezban Hatemi'nin katılımıyla gerçekleşen Yüzde Yüz Siyaset'e bu hafta Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle ve Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun konuk oldu. Çözüm süreci ve Kobani olaylarının tartışıldığı programda birbirinden kritik açıklamalar yapıldı...

DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, Doğu ve Güneydoğu'daki paralel örgüt yapılanması ve Kobani olaylarının arka planını anlattı. İşte paralel örgütle ilgili Hatip Dicle'den önemli açıklamalar...

Çözüm süreci mutlaka kazanacaktır

Acı günler yaşadık. Çözüm sürecini sabote etmek isteyenler var ama çözüm süreci mutlaka kazanacak. Barışı inşaa etmek çok zordur büyük emek ister ben inanıyorum bunu sonunda başaracağız. Sayın Cumhurbaşkanı bu süreç devam edecek dediği zaman Öcalan İmralı'dan devam dediği zaman bu süreç devam edecektir.

Bana Gülen'in çözüm sürecini baltalamak için yaptığı ses kaydı dinletildi

KCK operasyonlarında 8 bine yakın insan tutuklandı. Siyaset boşluk kabul etmiyor boşluk olduğunda birileri o boşluğu kapatmak istiyor. Fethullah Gülen'in sesinden bana dinletilen bir kaset oldu. O ses kaydında; Doğu ve Güneydoğu'daki kürtlerin kurumlarına girin. Halka yakın dürüst olanları, çözüm sürecine destek verenleri itibarsızlaştırın diyor. Bunu çok açık bir şekilde ben şahsen dinledim. Bu sıralar içerisinde sızmalar olabilir. Bu konu bizim açımızdan çok ciddi bir şekilde ele alınıyor.

Paralel örgüt operasyonları Fırat'ın ötesine geçmedi

Ben hükümeti şu konuda uyarmak istiyorum susurluk sürecinde bir çok gerçek ortaya çıktı. Çok ciddi operasyonlar oldu ama Fırat'ın kıyılarında durdu. Paralel devlet operasyonu da Fırat'ın ötesine geçmedi. Ben hükümetin devlet içerisinde yuvalananlarla ilgili seferberlik ilan etmeli. Bingöl olayı bizi çok kuşkulandırıyor. Bu olayla sayın Başbakan çok çabuk açıklama yaptı. Onları irdelemeliydi.

Bingöl olayı şüpheli

Ben 92 93'lerde çatışmaların en yoğun olduğu dönemde milletvekiliydim. 33 asker olayında yaralı kurtulan bir asker "Biz kariyerler eşliğinde Elazığ'a geliyorduk bir süre sonra kariyerler ayrıldı sonra 5 dakika gitmiştik ya da gitmemiştik önümüz kesildi gerillalar bizi aldı. Siz bizim rehinemizsiniz dediler. Bunu yaralı kurtulan asker anlatıyor. Susurluk sürecinde bazı belgeler açığa çıktı. Rahmetli Özal döneminde bir ateşkes süreci yürüyordu. Çözüm o zaman gerçekleşseydi bu kadar acılar yaşamayacaktık.

Tam 17 Nisan'da Celal Talabani bize yemekte "Özal vefat etti galiba bu işte bitti" dedi. Öcalan bize dedi ki benim kuşkularım Özal'ın öldürüldüğü yöndedir. Özal'ın vefatından 1 ay sonraydı bu 33 asker olayı sonra susurluk olayında çıktı ki Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım birlikte bir iki kişinin bu olayı organize ettiği yazıldı. O gün JİTEM vardı bugün paralel yapı var.

Aynı silahla hem Hizbullah hem de PKK'lı vuruluyordu

Silvan'dan haber geldi HEP'li bir esnafın dükkanı yakılmış. İnsanlar yangından arda kalanları temizlerken İngilizce yazan bir parça var buna bir bakın dediler bana. Ondan bir gün sonra da Hizbullah tabanı diye bilinen bir esnaftan da aynı parça çıktı O zaman Hizbullah PKK çatışması yoktu. Bu parça İngilizler tarafından atılan yangın bombasıymış. O zaman bu konuyu araştıracak hiçbir yetkili bulamadık.

93 yılında Batman Emniyet Müdürünü ziyarete gittik. O zaman şunu dedi. Bizde balistik raporlar var. Sabahleyin bir PKK sempatizanının vurulduğu silahla aynı akşam Bir Hİzbullah sempatizanının vurulduğuna dair balistik raporlar var. Hüdapar'a bir çağrımız var bu provakatörler bugünde aynı şekilde olabileceğini ve paralel devleti kendilerine hatırlatmak isterim

Fethullah Gülen 12 Eylül'ü destekledi

Biz Gülen hareketini iyi tanıyoruz. Bu hareketin kökünü 67-68'lere kadar götürebiliriz. Türkiye'nin NATO'ya girmesinden sonra askeri alanda rahmetli Menderes'e karşı yapılan ihtilalde Türkeş önemli bir rol almıştı. Askeri alanda Türkeş sivil alanda da Gülen ve adamları kendilerini ortaya koydular. Nurcular iki kesime ayrıldı. Fethullah Gülen 12 Eylül'ü destekledi. Diğer kesim ise reddediyordu. Daha sonra devlet içerisinde örgütlenmeye başladılar. Çiller'e en büyük desteği verenlerden bir bölümü Fethullah Gülen'di.

Paralel yapı bu bölgeden acilen temizlenmeli

Ülkücü denen kesimler ellerinde ev tüfekleriyle, tabanca ve bıçaklarla yürüyorlar. Bir zırhlı araç geliyor üzerine çıkıyor polis dokunmuyor sonra polis geliyor diyor ki siz evlerinize gidin bundan sonrası bizde diyor bunların görüntüleri var. İçişleri Bakanı Efkan Ala bu konuları araştırmalıdır. Gerçekleri ortaya çıkarmalıyız. Bu paralel yapıyı bu bölgeden çıkarmadan çözüm süreci mayınlı alanda gider.

 

STAR

22:27
 // Rasim DUMAN
Cozum surecinin akamete ugramasini paralel yapi cok istiyor, cunku "guneydeki sevdikleri ulke", Turkiye'de Turk-Kurt kardesliginin gerceklesmesini asla istemiyor. Samanyolu televizyonunda yayinlanan SEFKAT TEPE isimli dizide hala Kurtler asagilaniyor, istiskal ve tahkir ediliyor. F.GULEN'den ben artik herseyi bekliyorum. Birbucuk sene oncesine kadar, aleyhine soylenecek bir kelimeye bile tahammul gostermezdim. Evim onun vaaz kasetleri ve kitaplari ile dolu. Cocuklarima Samanyolu'ndan baska kanal seyrettirmez, Zaman'dan baska gazete okutturmazdim. Zaman'a abone bulmayi milli ve manevi bir vazife addederdim. Ama yaziklar olsun! Benim aileme bile fitne soktular. Cocuklarim, onlarin telkinleri ile, CHP'ye oy verdiler. Cocuklarimla konusmuyorum. Aile birligimi bozdular. Kendilerine "cemaat" deyip te bu kelimeyi katletmesinler. "Hashasi" deyince kiziyorlar ; siz onlardan daha kotusunuz yahu ! Onlar yalnizca esrar cekince uyusuyorlardi, sonra da akillari baslarina geliyordu. Siz temelli uyusturuyorsunuz ! Size hakkimi helal etmiyorum !...
14 Ekim 2014 22:27
22:06
 // Rasim DUMAN
Yigidi oldurmeyelim, hakkini da yemeyelim. Cok dogru seylerden bahsediyor. PKK'nin ve HDP'nin bir kisminin İsrail ve İngiltere etkisinde ve hatta "gudumunde" oldugu hususunda suphe yok. Ama, Hatip DİCLE gibi hakikaten "baris" taraftari olanlarin sayisi, digerlerinden cok daha fazla. Bunu, son hadiselerde gorduk. İcisleri Bakanimiz 7-8 Ekim hadiselerinde 35 vilayette takriben 120.000 kisinin bu hadiselere karistigini acikladi. BDP-PKK'nin istinad ettigi "tabanin" cok buyuk olcude "coktugunu", Kurtler'in ezici cogunlugunun, bu hadiseleri tasdik ve tasvib etmediklerini acikca isbat ediyor. Bize dusen, kuru ile yasi ayirmak, genelleme yapmamak ve "baris" diyen insanlari kucaklamaktir. Biz barisa yakin durdukca saflarimiz genisleyecek ve kuvvetlenecek, bunu goren hainlerin de umitleri kirilacaktir....
14 Ekim 2014 22:06
dinledinde ne oldu..
 // atiker
parelel siyonist yapı sizinlede ortak çalışıyor onuda görebiliyormusun kandilde bile adamları var akıl hocalığı yapıyorlar ortaklarına ve kime hizmet ettiklerine iyi baksan görersin kandilde mossat ve cıa ajanları çirit atıyor roboski nasıl oldu paralelcilerle aran varsa sor sana anlatsınlar ama siz sadece kendi gizli gündemlerinize odaklanmış kaostan bir peyk kürt devleti çıkarmanın peşine düşmüşsünüz şunu iyi bilinki bu çoğrafyada türkiyeden iyi bir dost bulamazsınız....
14 Ekim 2014 Salı 10:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler