YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çözüm olmazsa KKTC olarak devam ederiz"
"Çözüm olmazsa KKTC olarak devam ederiz"
04 Haziran 2013 15:53
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Türk tarafının Kıbrıs sorununun çözümünde samimi olduğunu belirterek, "Çözüm olmazsa KKTC olarak devam ederiz" dedi.

Eroğlu, Gazimağusa Marka Kent Yaratma Çalıştayı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ın barış adasına dönüşmesinin KKTC, Rum tarafı, Yunanistan ve Türkiye’nin yararına olacağını belirterek, “Eğer anlaşmaya varmazsak, KKTC çatısı altında faaliyetlerimize, yatırımlarımıza, uğraşlarımıza devam edeceğiz. Kıbrıs Türk halkının daha refah günlere ulaşması için uğraş vereceğiz” ifadesini kullandı.

Rum yönetiminin iyi niyet göstermesi halinde sorunun kısa zamanda çözülebileceğine işaret eden Eroğlu, "Biz, Kıbrıs Türk tarafı olarak bu söylemlerimizde samimiyiz. Çözüm olmazsa KKTC olarak devam ederiz" diye konuştu.

Eroğlu, Kıbrıs sorununun çözüm sürecinde anlaşma niyetinin taraflar arasında ortaya konulmasının önemli olduğuna dikkati çekerek, "Biz Rum komşularımızla bir an önce Kıbrıs meselesini çözüme ulaştırırız. Sayın Anastasiadis ile belirlenecek bir yol haritası içerisinde Kıbrıs sorununu çözebileceğimize inancım tamdır" dedi.

 

AA

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler