YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çöpe atılacak rapor hazırlamışlar"
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda çıkacak kararı bekleyen Uludere olayında yaşamını yitirenlerin aileleri Alt Komisyon raporunu eleştirdi.
"Çöpe atılacak rapor hazırlamışlar"
27 Mart 2013 / 16:52 Güncelleme: 27 Mart 2013 / 16:56

Aileler, BDP Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısından önce Kürkçü, iki aileyi yanına alarak İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün’ü ziyaret etti.

Görüşmenin ardından Kürkçü ve aileler basın toplantısının bulunduğu salona geldi. Burada kısa bir konuşma yapan Kürkçü, Uludere olayı ile ilgili olarak ailelere parti olarak haklarını nasıl koruduklarını anlattıklarını ifade etti.

Kürkçü daha sonra sözü Uludere’den gelen Mercan Encü’ye bıraktı. Komisyon Başkanı’nın kendilerine hazırlanan Alt Komisyon raporunu gösterdiğini belirten Encü, raporu kabul etmediklerini söyledi. Encü, “Raporun içinde bir şey yoktu. Çöpe atılacak rapor yazmışlar” dedi.

Uludere’deki ailelerin sözcüsü Ferhat Encü ise, olayın üzerinden 455 gün geçtiğini, inceleme yapılmaya gelindiğinde umutlu olduğunu belirterek. “Ne yazık ki geldikleri gibi gittiler. Bu ağlamalar sadece timsah gözyaşlarıdır. O kadar böbürlendiğiniz 'one munite' dediğiniz İsrail’in çıkıp nasıl Türkiye’den özür dilediyse Başbakanın da çıkıp kendi vatandaşından özür dilemeli. Bize bu adaleti vermeyecekseniz biz kendimizi ötekileştireceğiz” diye konuştu.

 

İHA

18:07
 // Kenan Akkuş
Acaba pilotların toplu halde istifa girişimi ile Uludere kepazeliği arasında bir bağ varmı? Malum meslek dayanışması... Ne bileyim, şeytan aklıma öyle fısıldadı. Benim de bir teorim var. Şeytan ilkin doğruyu fısıldar....
27 Mart 2013 18:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler