YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çömez'in Ergenekon örgütü ile bağlantılı çalıştığı öne sürülüyor
Çömez'in Ergenekon örgütü ile bağlantılı çalıştığı öne sürülüyor
Çömez'in Ergenekon örgütü ile bağlantılı çalıştığı öne sürülüyor
27 Mart 2009 / 14:03 Güncelleme: 27 Mart 2009 / 00:00

2. Ergenekon iddianamesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen Turhan Çömez'in, AKP milletvekili olduğu dönemde, Başbakan Erdoğan'a ödül vermek isteyen şehit ve gazi ailelerine karşı çıktığı öne sürüldü.


İddianamede, Çömez'in bu kişileri "Şehidimize kelle, Apo'ya sayın diyen bir başbakana mı ödül vereceksiniz" diyerek azarladığı ifade ediliyor.


Yakalama emri ile aranan Turhan Çömez'in AKP Milletvekili olduğu dönemde de Ergenekon örgütü ile bağlantılı çalıştığı öne sürülüyor.


Hükümetin şehit ve gazileri kapsayan 3 kanun ve 13 genelge çıkartması üzerine Şehit Yakınları Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin 2004 yılında Başbakanın eski özel kalem müdürü olan Çömez'in Meclis'teki odasına gittikleri belirtiliyor.


Başbakan Tayyip Erdoğan'a ödül vermek isteyen yönetciler Turhan Çömez'in kendilerini "Şehidimize kelle diyen Apo'ya sayın diyen bir başbakana ödül mü vereceksiniz?" diye azarladığı öne sürüyorlar.


Aynı kişiler, Turan Çömez' in Cumhuriyet mitingleri ile alakalı sekreteri aracılığıyla kendileriyle görüşme talebinde bulunduğunu ancak görüşmeyi kabul etmediklerini belirtiyorlar.


Şehit yakınlarına ilişkin bir başka bölümde ise Doğu Perinçek'in Bursa Dernek Başkanı Hemşire Yıldız Namdar'ı partisinden aday olmaya ikna etmeye çalıştığı yer alıyor.


Namdar, Doğu Perinçek'e "Abdullah Öcalan ile fotoğrafı olan birisi nasıl şehit ailelerinin yanında olabilir" dediğine yer veriliyor.


İddianamede, hemen ardından Yıldız Namdar'ın Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olduğu, finansörlüğünü ise Doğu Perinçek'in üstlendiği öne sürülüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler