YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çölaşan'dan ilginç iddia
Çölaşan'dan ilginç iddia
09 Mayıs 2010 22:17
Tansel Çölaşan'dan ilginç iddia: AK Parti mutlaka kapatılacak!

Eski Danıştay Başkan Vekili Tansel Çölaşan, AK Parti'nin anayasayı kapatılmamak için değiştirdiğini iddia etti. AK Parti'nin kapatılmasına ramak kaldığını söyleyen Çölaşan, bundan sonra yaptıklarının daha beter olacağını ve mutlaka kapatılacağını savundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 'Anayasa Değişiklikleri' konulu bir panel düzenledi.

Panelde konuşan Tansel Çölaşan, 41 yıllık hakim olduğunu hatırlatarak, 1980 darbe dönemini yaşadığını, bugünün karabasanını yaşayan biri olduğunu söyledi. 1950'den sonra siyasi partilerin kişisel gelişimin üzerinde durmadıklarını, bölücülük ve irticayı kışkırttıklarını iddia eden Çölaşan, ses çıkarmadıkları için Cumhuriyeti değiştirmek isteyenlerin bu hale geldiğini ileri sürdü.

Türkiye'yi cemaatlerin yönettiğini ileri süren Çölaşan, vatandaşların, Kasımpaşalıya, kendilerinden zannedip oy verdiğini, kullanıldıklarını bilmediklerini iddia etti.

Anayasa değişikliğinde yüzde 10 barajının kaldırılmaması, siyasi partiler yasasının değiştirilmemesini eleştiren Çölaşan, AK Parti hükümetinin gerçek demokrat olmadığını ileri sürdü.

Çölaşan, AK Parti'nin anayasayı kapatılmamak için değiştirdiğini iddia etti. AK Parti'nin kapatılmasına ramak kaldığını söyleyen Çölaşan, bundan sonra yaptıklarının daha beter olacağını ve mutlaka kapatılacağını savundu.

"HER SİYASİ KENDİ ADAMINI GETİRİR"

Her siyasinin, iktidara geldiğinde kendi adamlarını getirdiğini savunan Çölaşan, hükümetin de kendi adamlarını getirdiğini öne sürdü. Hükümetin düşmanca kadrolaştığını savunan Çölaşan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun, Erzincan soruşturmasını yürüten savcıları görevden aldığını hatırlatarak, yerlerine atananların ise aynı çıktığını ileri sürdü.

Demokratik açılımın totaliter açılım olduğunu iddia eden Çölaşan, döverek, söverek 336 oy bulunarak Anayasanın değiştirildiğini savundu.

TARHAN: HER GÜN KARANLIĞA UYANMA ENDİŞESİ TAŞIYORUM

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan ise, her güne uyanırken, karanlığa uyanma endişesi taşıdığını söyledi.

Emekli Korgeneral Altay Tokat'ın, "Hakimler ve savcıları korkutmak için ben de bir-iki bomba attırdım." sözünü hatırlatan Tarhan, YARSAV'ın ilk tepkisinin bu açıklamaya olduğunu belirtti.

Anayasadaki asıl hedefin yargıyı dönüştürmek olduğunu ileri süren Tarhan, her şeyin Erzincan-Erzurum hattında yaşandığını savundu. Anayasa paketi geçerse politik yargı ile karşı karşıya kalacaklarını ileri süren Tarhan, cübbelerini kimseye bırakmayacaklarını dile getirdi.

Darbe anayasasının, aynı darbe anlayışıyla değiştirilmemesi gerektiğini vurgulayan Tarhan, yargıç ve savcıların güvenle yürüyemeyeceği sokaklarda vatandaşların da güvenle yürüyemeyeceğini iddia etti.

YAŞAR: ASIL KAVGA CUMHURİYETİ KURANLARLA

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, asıl kavganın Cumhuriyeti kuranlarla olduğunu ileri sürdü.

Cumhuriyetin temel ilkelerinin, okur yazar olmayan gariban vatandaşlara anlatılamadığını dile getiren Yaşar, her şeyin sandık olduğunu, buradan çıkılması halinde siyasi erk olunduğunu ve çıkmayınca da kavgadan başka bir şey yapılamadığını kaydetti.

Anayasa değişikliğiyle ilgili yapılan kavgaların çocukların işsiz kalmasına neden olacağını ileri süren Yaşar, birleşmeyi dahi bilmediklerini, onların hanımlarının kapı kapı dolaştığını her türlü yalanı söylediğini savundu. 'Bizden, sizden' demeyip inançlara saygılı ve insanların sevilmesini isteyen Yaşar, sandıklara sahip çıkılmasını, kapı kapı gezilmesini istedi. CİHAN

PARANOYAK OLMUŞLAR !
 // VATANDAŞ
Kendinden emin olan insanlar rahat yatar rahat kalkar korkmasına yalan yanlış şeyler saçmalamasına gerek yok korku dayatması ile birtane dahi oy alamazlar.Görünen köy kılavuz istemez herşey ortadaokuma yazma ile ne alakası var bu milletin herşeyden haberi var gereğini sandıkta yapacak.Korkmaya devam ediniz dilediğiniz kadar korkabilirsiniz....
10 Mayıs 2010 08:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler