YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çölaşan yüzde 58'e çok öfkeli
Çölaşan yüzde 58'e çok öfkeli
18 Eylül 2010 21:32
ADD Başkanı Tansel Çölaşan evet oyu verenleri bakın nasıl suçlardı?

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, referandumda 'evet' oyu veren toplumun yüzde 58'lik kesimini 'gaflet ve dalalet' içinde olmakla suçladı.
       

Hatay'da ADD Şubesi tarafından organize edilen 'Türkiye Nereye Gidiyor?' konulu panelde konuşan Çölaşan, referandumda yüzde 42'lik dilimin dışındakilerin gaflet, dalalet ve ihanet içinde olduğunu ileri sürdü.
       

'Evet' oyu kullanan vatandaşları "bilinçli oy kullanıp kullanmayanlar" olarak ayıran Çölaşan, "O oylar bilinçli ise ne ala... Bilinçli olmayan yani yüzde 42'lik dilimin dışında olan oylar bana göre gaflet, delalet ve ihanet içindedirler." dedi.
       

ADD Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ise, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Hrant Dink davası hakkında verdiği kararı değerlendirerek, "Madem Hatay'dayız, hemşehriniz Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e sormak istiyorum. Acaba istifa etmeyi düşünüyor mu?" diye konuştu. CHA

tarafsız yargı...
 // ibrahim çelikoğlu
Bu kadın bildiğimiz yargı mensubuydu.Yargıda görev yapmış ve zihniyete bir bakın.Arkadaş gurupları Eminağaoğlu gibi yargı mensubu.Bunların vereceği karardan ne hayır gelir?Tarafsız olabilirmi?Her önlerine geleni kesmek içim hür ve bağımsız olmak istiyorlar..Bir yargı var Anayasasını bilmez,bildiren yok haddini bilmez......
19 Eylül 2010 09:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler