YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çölaşan neden yakındı?
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, arkadaşlarının performansından yakındı. Çölaşan, 'Eğer bu performansla gidersek, referandumda alınan yüzde 42'lik oy oranı yüzde 30'lara düşecek.' dedi.
Çölaşan neden yakındı?
24 Ekim 2010 / 16:45 Güncelleme: 24 Ekim 2010 / 16:54

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ''Eğer bu performansla gidersek, referandumda alınan yüzde 42'lik oy oranı yüzde 30'lara düşecek''dedi.

Çölaşan, İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen ADD Ege Bölgesi Şube Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ABD'nin 12 Eylül sonrasında Büyük Ortadoğu Projesi'ni (BOP) oluşturmaya başladığını, ''Türkiye'de bölünmüşlüğe dayalı bir toplum modeli oluşturulduğunu'' iddia etti.

ABD'nin kendi çıkarları için ''üstüne toprak örtülmüş, güçsüz bir Türkiye'' istediğini savunan Çölaşan, ''Türkiye bölünmenin eşiğine gelmiştir. Bu süreçte bizler de suçluyuz. Çünkü hiçbir şey yapmadık. Siyasi partilerimiz halkı tutmak yerine toprak ağalarını içlerine aldılar. Bölgede dış güçlerin desteği ile terör sorunu hiç çözülemedi. Eğer bu performansla gidersek, referandumda alınan yüzde 42'lik oy oranı yüzde 30'lara düşecek'' dedi.

Çölaşan, Türkiye'nin 12 Eylül'den sonra ''tamamen din eksenli eğitim ve kadrolaşma içinde olduğunu'' öne sürerek, ''Mücadele için çok büyük parasal güce ihtiyaç var. Bunun için de maddi kaynaklarımızı artırmanın yollarını aramalıyız. Seçim sürecinde teşhisi doğru koyup tedaviyi ona göre yapmalıyız. Hedef kitlemiz, ortada kalan, aydınlık zihinlere ulaşmak olmalı. Kendilerini geliştirme imkanı olmayan kadınlara, esnafa ve çocuklara ulaşmalıyız. Rejimin bir İslami rejime dönüşmesine, bölünmesine engel olmak istiyorsak, dış düşmanlarımıza karşı mücadele vermeliyiz. Biz yeter ki kendi içimizde güçlü olalım'' diye konuştu. AA
 

HEPİNİZ YOK OLACAKSINIZ.
 // 26halil
çölaşan zaten refereandumda alınan%42 oyların hepsi ADD ve CHP lilerin değil %13 ü chp li ve add lilerin geri kalanıda AK PARTİ karşıtları ve yasakçı ziyniyetin oyları.MHP hayır cılığın bedelini 2011 ve daha sonraki genel seçimlerde ödeyecek ve hiç birdaha TBMM'ye ğiremeyecek. CHP ye gelince 2011 genel seçimlerinde zar,zor TBMM'ye ğirecek 2015 genel seçimleri ve daha sonraki seçimlerde hiç bir zaman çıkmamak üzere sandığa gömülecek....
24 Ekim 2010 17:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler