YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çolakkadı: Yok böyle bir şey
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Çolakkadı, Başsavcı Vekilliğine atanan Zekeriya Öz'le ilgili açıklama yaptı. Çolakkadı, 'Öz gitti, Ergenekon bitti diye bir şey yok'. dedi.
Çolakkadı: Yok böyle bir şey
30 Mart 2011 / 16:20 Güncelleme: 30 Mart 2011 / 18:41

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Turan Çolakkadı, bir soruşturmanın bir savcıyla lanse edilmesinin yanlış olduğunu belirterek, ''(Zekeriya Öz gitti Ergenekon bitti) diye bir şey yok'' dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Turan Çolakkadı, basın mensuplarının ısrarlı talepleri üzerine, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde bulunan makamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan savcılar Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Ercan Şafak'ın katılımıyla soruları yanıtladı.

Gazetecilerin, savcı Zekeriya Öz'ün atanmasına ilişkin sorularına karşılık Çolakkadı, son yıllarda büyük soruşturmalarla ilgili en az 20 savcının görev yaptığını, bir kısmının adının bile bilinmediğini kaydetti.

Çolakkadı, ''Yani bütün savcılar çalıştı. Neticede bir soruşturma bir savcı ile lanse ediliyor, yanlış bir şey bu. Hastanedeki doktorlar giderse hastalar ölür mü  Böyle şey olur mu  Ergenekon'un davalarının çoğu açıldı. Şimdi öyle kapsamlı soruşturma yok. Olursa da savcılar zaten yapar. (Zekeriya Öz gitti Ergenekon bitti) diye bir şey yok'' şeklinde konuştu. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler