YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çolakkadı: Kimin gönderdiğini bilmiyorum
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' olduğu ileri sürülen belge ile ihbar mektubunun 12 gün önce posta yoluyla kendilerine ulaştığını ve söz konusu belgeyi Adli Tıp Kurumuna gönderdiklerini bildirdi.
Çolakkadı: Kimin gönderdiğini bilmiyorum
27 Ekim 2009 / 16:28 Güncelleme: 27 Ekim 2009 / 18:43

Ergenekon savcılarından 'İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın zamanlamasıyla ilgili açıklama geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Ergenekon savcılarına orijinali gönderilen demokrasiye müdahale planı belgesinin savcılığa 12 gün önce geldiğini söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Turan Çolakkadı, belgenin Ankara'dan posta yoluyla meçhul kişi tarafından Ergenekon savcılarına gönderildiğini belirtti. Çolakkadı, belgenin gelir gelmez Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini ifade etti.

Belgenin basında yer almasının kendilerini de rahatsız ettiğini söyleyen Çolakkadı, "Bu belgeden kolluk kuvvetleri ve Adli Tıp Kurumu da haberdar oldu. Kim basına verdiyse ilgili savcılık ortaya çıkarmalıdır. Biz de sık sık eleştirilmeyelim." diye konuştu.

Belgenin Ankara'ya gönderilip gönderilmediği yönündeki soruya Çolakkadı, Askeri savcılık ile soruşturmayı yürüten savcılar arasındaki yazışmalar oluyor." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler