YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklara karşı işlenen suçların cezaları artıyor
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, çocuklara karşı işlenen bazı suçların sürelerinin artırılmasına ilişkin bir düzenleme getirildiğini söyledi.
Çocuklara karşı işlenen suçların cezaları artıyor
05 Mayıs 2014 / 18:50 Güncelleme: 05 Mayıs 2014 / 18:51

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Çocuklara karşı işlenen bazı suçların koşullu salıverilme sürelerinin artırılmasına ilişkin bir düzenleme getiriliyor. Cinsel saldırı suçlarından hapis cezasına mahkum olanların şartlı salıverilme süreleri iki bölü üç oranından üç bölü dört oranına çıkarılmaktıdır. Çocuklara karşı işlenen bir suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alanlar bundan sonra 30 yıl yerine 39 yıl, müebbet hapis cezası alanlar 24 yıl yerine 33 yıl ceza infaz kurumlarında kalacaktır " dedi.

"Tazminat görüşmeleri olumlu cereyan etti"

Bülent Arınç, Mavi Marmara saldırısının ardından mağdurların ailelerine tazminat ödenmesine yönelik İsrail ile yürütülen görüşmelere ilişkin olarak da şunları söyledi:

"Aramızdaki tazminat görüşmeleri olumlu cereyan etti, belli bir noktaya kadar geldik ancak henüz imza noktasında değiliz veya 'imza atalım artık' deme noktasında değiliz. Buna da yakın bir zamanda kavuşabileceğimizi ümit ediyorum."

Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın bir gelecekte Gazze'ye ziyaretinin planlanmadığını da kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler