YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklara işkenceye ceza
Malatya Çocuk Yuvası'ndaki 0-6 yaş grubu çocuklara kötü muamelede bulundukları iddia edilen 17 sanığın yargılandığı dava sonuçlandı.
Çocuklara işkenceye ceza
12 Kasım 2009 / 18:16 Güncelleme: 12 Kasım 2009 / 18:20

Davada bir bakıcı kadın 4 yıl 2 ay ile en fazla hapis cezası alırken, diğer bakıcı kadınlar ise 3 yıl 1 ay 15'er gün hapis cezaları verildi.

Sanık avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada Mahkeme heyeti, bakıcı kadınlardan Şefika S. 'ye 4 yıl 2 ay ile en fazla cezayı verirken, diğer 14 sanığa 3 yıl 1 ay 15'er gün ile  hapis cezası verdi. Sanıklardan Vildan G. ve Songül T. ise delil yetirsizliğinden beraat etti.  
 

En fazla cezayı alan Şefika S.'nin şiddet görüntülerinden en fazla görünün bakıcı kadın olduğu belirtildi. 
 

Bu arada, aynı olay nedeniyle Malatya 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan eski Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup G., eski Çocuk Yuvası Müdürü Niyazi Y., çocuk yuvasında görevli öğretmenler S.S. ve A.D., sosyal hizmetler uzmanları H.A. ve G.K. ile çocuk eğiticileri Z.K. ve S.B. hakkında Ocak 2008'de görevlerini ihmal ettikleri gerekçesiyle 1'er yıl hapis cezası verilmiş ve mahkeme daha sonra cezanın ertelenmesine karar vererek, sanıkların 1 yıl denetimli serbestlik sistemine tabi tutulmalarına karar vermişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler