YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar yine yol kesip slogan attı
Çocuklar yine yol kesip slogan attı
03 Aralık 2009 09:22
Hakkari merkezde ve Yüksekova'da yine ortalık birbirine girdi. PKK yandaşları ara sokaklarda polise taş yağdırdı.

Şırnak'ın Cizre ilçesi ile Hakkari kent merkezinde, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruplar tarafından yollar trafiğe kapatıldı, terör örgütü lehine sloganlar atıldı. Polis olaylara müdahale etti.

ŞIRNAK

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Cizre-İdil kara yolunda toplanan, aralarında çocukların da bulunduğu bir grup, ateş yakıp yolu trafiğe kapatarak, terör örgütü lehine slogan atmaya başladı.

Gösterinin izinsiz olduğunu bildirerek dağılmaları yönünde anons yapan emniyet güçlerine, gruptan bazı kişiler taş attı.

Polis, uyarılara rağmen dağılmayarak taş atmaya devam eden gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Grup, ara sokaklara kaçtı.

Olay sırasında okuldan dağılan öğrenciler zor anlar yaşadı.

HAKKARİ

Hakkari'de kent merkezinde terör örgütü PKK'nın kuruluş yılını bahane ederek ara sokaklarda ateş yakan ve yola barikat kuran gruba polis müdahale etti.

Akşam saatlerinde Bağlar ve Dağgöl mahallelerinde bir araya gelen gruplar, terör örgütü PKK'nın kuruluş yılını bahane ederek yola barikat kurup ateş yaktı.

Araç geçişlerine izin vermeyen, çoğunluğunu çocukların oluşturduğu grup, polis araçlarına molotofkokteyli attı.

Polis, grubu biber gazı kullanarak dağıttı. Gruptakilerin ara sokaklara kaçtığı gözlendi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Bağlar ilçesindeki bazı mahallelerde bir araya gelen gruplar, terör örgütü PKK lehine slogan atarak ateş yaktı.

Dağılmaları yönünde uyarıda bulunan emniyet güçlerine taş atan gruplara polis müdahale etti.

Göstericiler, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

ADANA

Adana'da terör örgütü lehine sloganlar atarak izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana'da dün geceden bu yana izinsiz gösterilerin yoğun olarak yaşandığı Barbaros Mahallesi Eminağa Caddesi'nde önlem aldı. Burada terör örgütü lehine sloganlar atan bir grup, polise havai fişek ve taş attı.

Göstericiler, polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağılarak kaçtı.

Bu arada, polis ekipleri izinsiz gösterilerin yaşandığı mahallelere yakın noktalarda da şüpheli kişilere ve araçlara yönelik kontroller yaptı.


VİRANŞEHİR

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, izinsiz gösteri düzenlendi.

Vatan Caddesi'nde toplanıp, terör örgütü PKK lehine slogan atan grup, Karacadağ Caddesi'ne doğru harekete geçti.

Göstericiler, önlem alıp dağılmaları yönünde kendilerini uyaran polis ekiplerine molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi.

Polisler de grubu dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

Ara sokaklara dağılan gruptakiler, çöp konteynerleriyle barikat kurup ateş yakarak, polislere molotof kokteyli atmaya devam etti.

Gruptakiler, polisin takibi üzerine bir süre sonra dağıldı.

SİİRT

Siirt Belediyesi'nin etkinliğinde terör örgütü PKK lehine slogan attığı iddiasıyla gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, önceki gün Siirt Belediyesince Evren Mahallesi'ndeki miting alanında düzenlenen etkinlikte terör örgütü PKK lehine slogan attığı ve güvenlik güçlerine taşla saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı, 7'si serbest bırakıldı.

Bu arada, adliyenin önünde toplanan tutuklu yakınları, polis aleyhine slogan attı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

YÜKSEKOVA 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki izinsiz gösterilerde gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

İlçe merkezinde terör örgütü lehine 3 gündür izinsiz gösteri ve yürüyüş düzenleyerek polise taşla saldıran göstericilerden T.O, E.A, A.A, M.K. ve Ş.B. güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

yüreksizler
 // göktürk
tabansızlar çocukların arkasından taşla areşle saldrıyorlar hainlerdeki hınca bak insanları diri diri yakacaklar geçmişte bu toprakları işgal eden avrupanın oyuncakları bu avrupa sizi bu kadarmı sever olduda avrupanın maşası oldunuz geçmişte adana urfa antep maraşı işgal eden avrupa değilmiydi atanız ecdadınız hainlik yapasınız diyemi bu uğurda can verdi ruhsuzlar tarihtendemi ders almadınız bu ülkeyi sahipsimi sandınız türk milletinin size gösterdiği sabr...
03 Aralık 2009 15:40
yorum
 // sedat korkmaz
e kardesım siz bu ülkede ne yapmaya calışıyosunuzbir türk ve bir kürt tek olsa ılk kacan siz oluyosunuz bıraz delıkanlı olun dıcem ama siz delıkanlı dıl ancak uyuzsunuz bu bayragın altında hepınız öleceksınızokadar...
03 Aralık 2009 14:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler