YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çocuklar kalkan olarak kullanıldığı için ateş açı
"Çocuklar kalkan olarak kullanıldığı için ateş açı
"Çocuklar kalkan olarak kullanıldığı için ateş açı
28 Ağustos 2008 / 17:27 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bingöl'ün Genç ilçesinde etkisiz hale getirilen teröritin 22 kilogram esrar taşıdığı ortaya çıkarken, kurtulmak için çocukları kalkan gibi kullandığı belirtildi.


Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Genç ilçesi Yeniyazı köyü Kirişli Mahallesi'nde güvenlik güçleriyle, 5 kişilik terörist grup arasında sıcak temas sağlandığı ve çıkan çatışmada 1 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatılarak, teröristle birlikte silah, teçhizat, el bombası ve 22 kilogram esrar ele geçirildiğine dikkat çekildi.


Çocuklar kalkan olarak kullanıldı
Diğer teröristlerin ise kaçarlarken, civarda bulunan çocukları kalkan olarak kullandıkları, bu nedenle teröristlere kaçarlarken ateş açılamadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


''Teröristler daha sonra çocukları bırakarak, ormanlık alana doğru kaçmışlardır. Yapılan takipte yoğun kan izlerine rastlanılması kaçan teröristler arasında ağır yaralı teröristlerin olabileceğini göstermektedir. Teröristlerin yakalanması, bölgede huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik operasyonlara devam edilmektedir.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler