YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Coca Cola'nın CEO'sunu kabul etti
Coca Cola'nın CEO'sunu kabul etti
23 Eylül 2010 09:21
BM Genel Kurul görüşmeleri için Amerika'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Coca Cola'nın başkanı Muhtar Kent'i kabul etti.

65. Dönem BM Genel Kurulu genel görüşmeleri için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Coca Cola Başkanı ve Üst Yöneticisi Muhtar Kent'i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Gül'ün kaldığı "The Plaza Otel"inde yarım saat süren görüşmeden sonra açıklama yapan Kent, Türkiye'nin yükselen ekonomik başarı grafiğine dikkat çekerek, girişimciliğin arttırılması için destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül ile ABD'nin Türkiye'ye yönelik yatırımlarını ve Amerikan iş dünyasının Türkiye'ye bakış açısını görüştüklerini belirten Kent, aynı zamanda Amerikan-Türk ilişkilerini değerlendirdiklerini ifade etti.

Çok güzel bir görüşme olduğunu kaydeden Kent, "Her zaman için söylediğimiz konu, Türkiye'nin yükselişinin gayet bariz şekilde belli olduğudur. Türkiye her sene bariz bir şekilde gayet ileri gidiyor. Bundan 20 yıl evvel Amerika'nın Türkiye'ye bakış açısıyla bugünkü bakış açısı çok farklı. Türkiye'nin ekonomik olarak elde ettiği başarılar burada ön planda" diye konuştu.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Müslüman ülkelerde girişimciliği arttırmak için başlattıkları projeye de değinen Kent, eski ABD Dışişleri Bakanı Madeleine Albright ile projeyi bugün tanıttıklarını, projede seçilen ilk ülkeler arasında Türkiye'nin de bulunduğunu söyledi.

Kent, Yeni bir başlangıç ve uzun vadeli bir proje. Bence Müslüman ülkelerde girişimciliği geliştirmek açısından önemli bir proje. Bu projenin Müslüman ülkelerdeki girişimciliği arttıracağından kuşkum yok" dedi.

Muhtar Kent 2008 yılından beri Coca Cola şirketinin hem Başkanlığını hem de Üst Yöneticiliğini yürütüyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler