YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CNN Türk'e 'diktatör' soruşturması!
CNN Türk'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı, "Diktatör Yargıda" alt başlığı ile sunduğu haber yargıya taşındı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kanalın sorumlu müdürü hakkında re’sen soruşturma başlattı.
CNN Türk'e 'diktatör' soruşturması!
25 Ocak 2016 / 12:28 Güncelleme: 25 Ocak 2016 / 17:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun CHP 35. Olağan Kurultayı'ndaki kendisi hakkında "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" sözleri üzerine avukatları aracılığıyla suç duyurunda bulunmuş, ayırca Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?
 
Kılıçdaroğlu CHP Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, akademisyenlerin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" demiş ve CHP liderinin sözleri üzerine AK Partililer kurultay salonunu terk etmişti. 

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etmişti "Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Ya adam gibi tarafsızlığını korur saygı görürsün ya da tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şerefi hatırlatırım. Soruyorum sen namus ve şereften ne anlıyorsun? "
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
 
CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği 'diktatör bozuntusu' ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine "Diktatör Yargıda" alt yazısı ile sundu. 

Televizyon, sabah saatlerinde yayınladığı "Güne Merhaba" programında verdiği alt yazıyla tepkilere neden oldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kanalın yöneticileri hakkında re'sen soruşturma başlattı. 

Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu çerçevesinde başlatılan soruşturma çerçevesinde kanalın haber müdürü ve yayın sorumlusu ilerleyen günlerde ifadeye çağrılabilir.

 // Rasim DUMAN
Siyonist Yahudiler'in ve İngilizler'in kac asirdir surdurdukleri kalles ve alcak bir oyundur. Hedeflerine ulasmalarina engel gordukleri her insani ve her kurumu, bu tip isnad ve iftiralar ile itibarsizlastirmaya, halkin gozunden dusurmeye calisirlar. Merhum A.MENDERES, T.OZAL ve N.ERBAKAN hakkinda da boyle yakistirmalar yapmislardi. Tahkikat acilmasina sevindim; meydani bos zannetmesinler....
25 Ocak 2016 19:54
....
 // kafkasyalı
hiç bir kimse seçilmiş cumhurbaşkanına hakaret edemez.edeb sınırları içinde eleştirebilir ama hakaret etme haddi yoktur.tabii sadece cumhurbaşkanına değil insan insana bunu yapamaz.eleştiriye evet, hakarete ve her türlü algı operasyonlarına hayır kesinlikle hayır....
25 Ocak 2016 13:06
HDPKK CHPDHKPC
 // D.BEKİR ÇÜNGÜŞLÜ MEHMET.A.
ŞEYTANIN BAŞLARINI EZMEDİĞİN SÜRECE ŞEYTAN SANA ARKADAN ÖNDEN YANDAN SALDIRACAKTIR BUNLARA AF MAF YOK DIREK BU KARANLIK GAZETECILERI HAPSE ATACAKSIN SEN GIT MILLI SEF INONUYE BAK...
25 Ocak 2016 Pazartesi 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler