YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'deki provokasyonda 7 yaşındaki çocukları kullanıyorlar!
Karanlık eller Cizre'’deki provokatif eylemlerinde 7 yaşındaki çocukları da kullanmaya başladı. Yüzlerine maske takılan çocuklar YDG-H'’liler tarafından istismar ediliyor.
Cizre'deki provokasyonda 7 yaşındaki çocukları kullanıyorlar!
24 Ocak 2015 / 08:20 Güncelleme: 24 Ocak 2015 / 08:38

Şırnak'’ın Cizre İlçesi'nde uzun süredir Çözüm Süreci'ne karşı eylemler gerçekleştiren YDG-H'’lilerin çıkardığı olaylarda 12-14 yaşında iki çocuk hayatını kaybetti. Karanlık eller Güneydoğu’da kaos oluşturmak için çocuk ölümlerini kendilerine kalkan olarak seçti.

Olayların merkezindeki Şırnak’'ta çekilen iki çocuğun fotoğrafı gelinen noktanın özetini anlatıyor. 7-8 yaşlarında olduğu tahmin edilen iki çocuk yüzlerine takılan maskelerle adeta ölüme yollanıyor. Ellerinde sapan ve taşlarla bir oyunun içinde olduklarını zanneden çocuklar açık hedef haline acımadan getiriliyor.  

Hedef kaos oluşturmak

Şırnak'’ta ortalığı birbirine katmaya çalışan örgütün polise karşı taş atması için kullandığı çocuklar ise henüz ilkokul çağında. Yaşları 6-10 arasında değişen çocuklar yaptıklarının oyun olduğu düşüncesinde.

Terör örgütü çocukları ön saflara sürmekle iki hedefi birlikte gerçekleştirmeye çalışıyor. Bunlardan birincisi polisin çocuklara saldırdığı mesajını vererek kamuoyu oluşturmak diğeri de bölgede diğer illerdeki insanları galeyana getirmek.

 

AKŞAM

hiç vazgeçmeyecekler....
 // yo-tik
esaslı tedbirler alıp, etkisiz hale getirmekten başka çare olamaz......
24 Ocak 2015 Cumartesi 17:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler