YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de polise siper olan askerden ağlatan sözler!
Cizre’de yaralanan özel harekat komiserinin üzerine siper olan uzman çavuşun komutanıyla konuşması ortaya çıktı. Komutanı ‘Sen de vurulabilirdin’ deyince askerin cevabı “4 gün önce çocuğu oldu yetim büyümesini istemedim” oldu.
Cizre'de polise siper olan askerden ağlatan sözler!
10 Ocak 2016 / 08:35 Güncelleme: 10 Ocak 2016 / 08:41

Geçtiğimiz günlerde, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir özel harekat komiseri yaralandı. 3 çocuk babası polis çatışma bölgesinden bir tank üzerinde uzaklaştırılırken bir asker ise üzerine yatarak siper oldu. Asker birliğine geri döndüğünde tabur komutanı tarafından çağırıldı. Tabur komutanıyla kahraman asker arasında geçen konuşma son derece duygulandırıcıydı.

‘Benim bir anam var’

Komutan yanına gelen askere yaralanan polisin üzerine yatarak kendini neden siper ettiğini ve kendisinin de bu olayda vurulabileceğini sordu. Asker ise ‘abi’ dediği polisin 4 gün önce bebeğinin olduğunu ve onun yetim büyümesini istemediğini söyledi. Komutan bunun üzerine askere peki senin kimsen yok mu diye sordu. Asker köyde yaşlı bir annesinin bulunduğunu ve başka kimsesinin olmadığını, ağlarsa annesinin ağlayacağını söyledi. Tabur komutanı ise askere bu vatanın ve milletin onun ailesini olduğunu ve hep yanında olacağını söyledi. Komutan ayrıca Mehmet isimli askere annesine telefon açtığında ellerinden öptüğünü iletmesini söyledi. 

Aralarında şu diyalog geçti:

KOMUTAN: Ya seni de vursalardı.

ASKER: Komutanım o abimiz evli ve 4 gün önce bir çocuğu oldu. Evladı yetim büyümesin istedim.

KOMUTAN: Senin kimsen yok mu evladım?

ASKER: Yaşlı bir anam var köydekomutanım. Başka kimsem yok.

KOMUTAN: Olmaz mı evladım. Bu vatan bu millet senin. Adın neydi senin?

ASKER: Mehmet komutanım.

KOMUTAN: Biz size boşuna Mehmetçik demiyoruz. Annemize selamlarımı ilet, ellerinden öptüğümüzü söyle.

11-068.jpg

GAZETEVATAN

bu yürekler attıkça
 // mustafa
İşte bu yüzden 22 ülke pkk ye destek veriyor ya. yoksa şimdiye kadar çoktan pkk bitmişti....
10 Ocak 2016 Pazar 16:27
O ASKERE GAZİ MAAŞI VERİLECEKMİ
 // O ASKERE GAZİ MAAŞI VERİLECEEKMİ
BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ TERÖRÜN VE TERÖRİSTİN HERTÜRLÜ YARASI SARILIYORDA ORADA CAN VERENİN BİR NEBZE AMA GİDİP SAVAŞIP DÖNENİN HİÇ HALİ HATIRI SORULMUYOR 40 YILDIR HİÇBİR ŞEKİLDE DEVLET HALİNİ HATIRINI SORMUYOR!!!AMA TERÖRİSLERE TERÖRDEN VAZ GEÇİN NE İSTERSENİZ VERELİM DENİLİYOR 40 YILDIR!!...
10 Ocak 2016 Pazar 11:24
 // Rasim DUMAN
Elhamdulillah, Bedir'de mayalanan bu aziz, asil, necip, hamiyyetli ve kahraman ruh, aziz milletimizin kism-i azaminda el'an yasiyor. İslam diyarlarinin haricinde boyle sahneler yasanmaz. Onun icin kafirler ve munafiklar bize hem hayranlik duyarlar, hem de haset ve dusmanlik ederler. Mehmedim, ben de opuyorum senin gozlerinden....
10 Ocak 2016 11:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler