YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de olaylı bayram gecesi
Cizre'de olaylı bayram gecesi
10 Ağustos 2013 11:21
Şırnak’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapmak isteyen göstericilere polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Sur Mahallesi'nin ara sokaklarında toplandıktan sonra Nusaybin Caddesi'ne çıkan yüzleri maskeli maskeli bir gurup gösterici yola barikatlar kurup, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptı.

Zırhlı araçlarla olay yerine gönderilen polisler guruba yönelik uyarı anonsları yaparak kalabalığın dağılmasını, yaptıkları eylemin yasa dışı ve suç olduğunu dağılmamaları halinde kendilerine müdahale edileceğini duyurdu. Polisin bütün uyarılarına rağmen dağılmayan göstericiler, cadde üzerinde bekleyen akrep tipi zırhlı araç ve TOMA'lara, taş, havafişek, ses bombası ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polis göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ederek gurubu dağıtmaya çalıştı. Polisin göstericilere yönelik kullandığı gaz bombası nedeni ile yoldan geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Cizre’deki izinsiz gösteriler gece yarısına kadar devam ederken, olaylarda yaralanan ve gözaltına alınan kimse olmadı.

İHA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler