YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de öğrencilere saldırı
Cizre'de terör örgütü yandaşları molotoflarla, havai fişeklerle öğrenci yurduna saldırdı. Olayda 3 öğrenci yaralandı.
Cizre'de öğrencilere saldırı
27 Mayıs 2011 / 20:38 Güncelleme: 27 Mayıs 2011 / 23:29

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK terör örgütü yandaşı oldukları ifade edilen bir grup öğrenci yurduna  saldırdı. Yaklaşık 60 kişilik gurubun yaptığı saldırı sonucunda 3 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralanırken, binada maddi hasar meydana geldi.

Cizre'de Ortaöğretim öğrencilerini barındıran Özel Ufuk Erkek Öğrenci yurduna PKK terör örgütü yandaşları tarafından gündüz vaktinde molotof kokteyl, havai fişek ve taşlı saldırı yapıldı. Saldırgan grup, daha sonra izlerini kaybettirdi. Yapılan saldırı sonucu 3 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı öğrenciler Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayrıca binada maddi hasar meydana geldi. Bölgeye gelen güvenlik güçleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alarak olay yerinde incelemelerde bulundu. Diğer taraftan çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar da olaya tepkilerini gösterdi.

Cizre Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, yaklaşık 50-60 kişilik bir grubun saldırıyı yaptığını belirterek 3 öğrencinin yaralandığını söyledi. Müdür Akkoca, "Öğrenci yurduna molotof ve havai fişeklerle saldırı maalesef olmuş. Ama bu failleri yakalayacağız. Yaklaşık 50 öğrencinin kaldığı yurda 2 hafta önce de bir saldırı düzenlendi." dedi.

Cihan

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler