YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de büyük operasyon
Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü üyelerinin ‘PKK Asayiş’ isimli bir birim kurup kimlik kontrolü yaptığına ilişkin haberlerden sonra polis geniş çaplı operasyon başlattı.
Cizre'de büyük operasyon
27 Haziran 2013 / 13:35 Güncelleme: 27 Haziran 2013 / 13:43

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü üyelerinin ‘PKK Asayiş’ isimli bir birim kurup kimlik kontrolü yaptığına ilişkin haberler geniş yankı uyandırdı.

Dün sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntülerinden sonra polisin Nur Mahallesi’nde geniş çaplı operasyon düzenlediği öğrenildi. Operasyon gözaltının olup olmadığı bilgisine ulaşılmadı.

Cizre’de kendilerine Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi adını veren ve ‘PKK Asayiş’ adı altında yol kesip kimlik kontrolü yapan terör örgütü mensuplarıyla ilgili soruşturma 2 koldan başlatılırken, dün gece geç saatlerde güvenlik güçleri tarafından Nur Mahallesi’nde geniş çaplı operasyon düzenlediği öğrenildi.

Dün sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan sözde ‘PKK Asayiş’ adı altında yol kesip kimlik kontrolü yapanların görüntülerini inceleyen güvenlik güçleri bir operasyon düzenledi.

Polislerin mahalleye girmesinden sonra güvenlik güçleri ile kendilerine ‘PKK Asayiş’ adı veren grup arasında çatışma çıktı. Polislere taş, molotof bombası ve ses bombalarıyla saldıran gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Özel Harekat polislerinin de bulunduğu operasyonda zaman zaman gerçek mermilerinde kullandığı öğrenildi.

Nur Mahallesi’nde yapılan operasyonda gözaltının olup olmadığı bilgisine henüz ulaşılmadı. Gece geç saatlere kadar devam eden olaylarda bir polis memurunun ayağından yaralandığı bildirildi. Ayağından yaralanan polis memurunun tedavisi Cizre Devlet Hastanesi’nde devam ediyor.

Diğer taraftan, KCK Yürütme Konseyi üyesi Zeki Şengali, kendilerine yakın bir internet sitesinde yapılan açıklamasında , “Biz sürecin ruhuna uygun hareket ediyoruz. Bizim Cizre’de kontrol noktamız yok. Bazı gençler bir takım şeyler yapmış olabilir. Ancak bunların uzaktan yakından PKK ile bağlantısı yok.” dedi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler