YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de bugüne kadar 265 terörist etkisiz hale getirildi
Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonlarda 16 Aralık 2015'ten bugüne 265 terörist etkisiz hale getirildi.
Cizre'de bugüne kadar 265 terörist etkisiz hale getirildi
23 Ocak 2016 / 20:00 Güncelleme: 23 Ocak 2016 / 20:14

Cizre'de terör örgütü PKK'ya yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu sürüyor. 

Valilikten alınan bilgiye göre, ilçede şu ana kadar 265 terörist etkisiz hale getirildi, 132 terörist sağ ele geçirildi. Teröristlerce açılan 432 barikat güvenlik güçlerince kaldırıldı, 126 hendek kapatıldı.

Cizre'de terör örgütü mensuplarının direnişi önemli ölçüde kırıldı. Nur, Dağ Kapı, Konak, Ali Bey ve Şah mahalleleri, teröristlerden temizlendi. Örgüt mensupları Sur Mahallesi, İdil ve Nusaybin caddeleri ile ara sokaklara sıkıştırıldı. 

Güvenlik güçleri, Cudi Mahallesi'nin bir bölümünde de zaman zaman teröristlerle çatışıyor. Sur ve Cudi mahallerinde sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.

855 el yapımı patlayıcı imha edildi

Cizre'de şu ana kadar teröristlerce hazırlanan 855 el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. Patlayıcılar, örgütün imalathane ve depo olarak kullandıkları hücre evlerinde hazırlanıyor. 

Teröristler, bomba yapımında kullandıkları amonyum nitratı elekten geçirip mazotla yıkadıktan sonra etkisini arttırmak için mutfak tüpleri ya da çelik tencerelere koyuyor.

Güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanmış el yapımı patlayıcılara karşı sokakları karış karış tarıyor. Sivil vatandaşların yaşamını hiçe sayan teröristlerin yollara, rögar kapakları ve mazgallar ile evlerin girişlerine tuzakladığı el yapımı patlayıcılar güvenlik güçlerince tek tek bulunup imha ediliyor.


AA

SDEMIRTASI. RABBIM ALLAH. C.C. HAVALE. EDIYORUM
 // Dbekırlı. Mehmet A.
DIYARBEKIRLI. OLARAK. ALLAH. C.C. KURTLERE. ZULUM. YAPAN. HDPKK. YA. HAKKIMI. HELAL. ETMIYORUM TEK VATAN. TEK. BAYRAK. TEK. DEVLET. TEK. MILLET EZANLAR. SUSMAYACAK. SILHO. HENDEKCE. TARIHIN. COPLU. SAYFALARINDA. HAIN. KALACAKTIR ...
24 Ocak 2016 Pazar 07:48
HAINLER
 // DBEKIRLI. MEHMET A.
SILHO NUN HDPPK SININDA. CHP DHKPCSININDE. BELIDE. BOYNUDA. KIRILDI. KIRILIYOR. KIRILICAK. VATAN. HAINLERININ. BUNLAR. T.C. ILGA. LAGVEDIYOR. BUNLAR. NE. KURT. NE. KURTLERI. SEVIYOR BUNLAR. ERMENI. USAKLARI. ISBIRLIKCII. HAINLER. BEN. BUNU DIYARBAKIRLI. KURT. OLARAK. GORUYORSAM. BUTUN. KURT. KKARDESLERIM. ANLASINLAR. ARTIK. TEK. VATAN. TEK. MILLET TEK. BAYRAK ...
24 Ocak 2016 Pazar 07:44
 // Fenerli
Alayını gebertin şerefsiz satılmışlarşan...
23 Ocak 2016 21:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler