YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çizmelerini giydi meydanlara indi
Uzun süredir ortalarda görünmeyen siyasetçi yollara düştü
Çizmelerini giydi meydanlara indi
26 Temmuz 2009 / 00:04 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Uzun süredir ortalarda görünmeyen DSP'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, Giresun'da ziyaretlerde buldu.  

Rahşan Ecevit bu sabah Bulancak'a bağlı Hisarkaya köyüne giderek selde hayatını kaybeden Secaittin Gündoğdu'nun evini ziyaret etti. Gündoğdu ailesine başsağlığı dileyen Ecevit, Secaittin Gündoğdu'nun eşi Fatma Gündoğdu ile bir süre sohbet etti. Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Metin Öztürk ile basına kapalı olarak bir görüşme yapan Rahşan Ecevit, ardından da Fiskobirlik'i ziyaret etti.


Merhum, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar'a yaptığı ziyarette, ''FİSKOBİRLİK'in içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtulmasının tek yolu Ankara meydanında eylem yapmak, sizleri Ankara meydanına bekliyorum'' dedi.


Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Giresun'a gelen Ecevit, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar'ı makamında ziyaret etti.


Ecevit, FİSKOBİRLİK'in içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkabilmesi için borçlarının yeniden yapılandırılması gerektiğini savunarak, şöyle devam etti:


''FİSKOBİRLİK'in içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtulmasının tek yolu Ankara meydanında eylem yapmak. Sizleri Ankara meydanına bekliyorum. Üreticiyi ilgilendiren FİSKOBİRLİK içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkabilmesi için borçlarını yeniden yapılandırılması gerekir. Yöneticiler bir an önce çözüm yolu aramalıdır.''


'ÇALIŞANLAR 7 AYDIR MAAŞ ALAMIYOR'


FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar ise, FİSKOBİRLİK bünyesinde çalışan personelin, 7 aydır maaş alamadığını belirterek, şunları kaydetti:


''Üreticiye 2006-2008 yılları arasında 55 milyon lira borcumuz var. Daha önce kredi kullandığımız bir özel bankaya 55 milyon lira borcumuz vardı bu para faizler ile birlikte 75 milyon lira oldu. Birazını ödedik 40 milyon lira daha kaldı. Bu borç karşılığında gayri menkullerimiz üzerinde hacizde var. Bu yeni düzenleme ile FİSKOBİRLİK içinde bulunduğu durum çok net gözükmüyor. Ne yapabiliriz düşüncesi içinde çok ciddi çabalarımız var. Ama maalesef kamuoyu bu meseleyi çok olumlu algılamıyor.'' 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler