YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çizginizi inkar eden sizsiniz
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Onun da hedefinde diğer muhalefet partileri gibi AK Parti ve Başbakan Erdoğan vardı. O da AKP'nin 28 Şubat'ın bir ürünü olduğunu söyledi...
Çizginizi inkar eden sizsiniz
28 Şubat 2012 / 15:37 Güncelleme: 28 Şubat 2012 / 15:37

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin, 28 Şubat'ın hem destekçisi hem ürünü olarak iktidara geldiğini iddia etti.

Demirtaş, partisinin grup toplantısında 28 Şubat'ın yıldönümü olduğunu hatırlattı.28 Şubat'ın sivil siyasete yapılmış haksız ve hukuksuz bir müdahale olduğunu dile getiren Demirtaş, özetle şu ifadeleri kullandı:

''28 Şubat, toplumu dizayn etme, muhalefeti sindirme, Türkiye'yi yeni dünya düzeniyle içli-dışlı hale getirme, sinmiş, biat eden bir toplum yaratma amacı taşıyordu.

Madem darbe milli görüşe karşı yapılmış, o çizgiyi öncelikle inkar eden sizsiniz. 'Milli görüş gömleğini çıkardık' diyenler sizsiniz. Siz zaten 'gömleği çıkardık' diyerek bu tasfiyeye çanak tuttunuz, alkışladınız. 28 Şubat'ın milli görüşü tasfiye etme amacına hizmet ettiniz. 28 Şubat'ın çocuğu, bebeği olarak 2002'de iktidara geldiniz. Siz 28 Şubat'ın hem destekçisi hem ürünü olarak iktidara geldiniz.

Bugün iktidarda olan AKP, gazetecileri, genel yayın yönetmenlerini toplayıp brifing vermiyor mu  Hakimleri toplayıp nasıl karar vermeleri gerektiğini anlatmıyor mu, kendi gazetelerine sipariş manşet attırmıyor mu  Sokakta tank yürütmüyorlar ama gece gündüz her yerde panzerleri yürütmüyorlar mı  Neyle mücadele ettilerse ona benzediler. Bir kaç generali içeri atmak, soruşturma açmak, darbeyle mücadele değildir. 12 Eylül de 28 Şubat da etkileri itibariyle hala yaşıyor. Ortada bir darbeci zihniyet varsa sizin zihniyetinizdir.''

Hocalı katliamı protestosunun, ırkçı, nefret söylemlerin yer aldığı gösteriye dönüştürüldüğünü iddia etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler