YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çizgi aşılırsa sesimizi yükseltiriz"
ABD Dışişleri'nden Ankara Büyükelçisine destek! Crowley, Hüseyin Çelik'in sözlerini değerlendiremem dedi ama...
"Çizgi aşılırsa sesimizi yükseltiriz"
17 Şubat 2011 / 07:25 Güncelleme: 17 Şubat 2011 / 07:33

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, ABD'nin Ankara büyükelçisinin Türkiye'de gözaltına alınan basın mensuplarıyla ilgili açıklamalarının arkasında olduklarını söyleyerek, "Türkiye'de gazetecilere gösterilen muamele hakkındaki endişelerimiz devam ediyor" dedi.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone Jr.'nin, Odatv internet sitesi sahibi Soner Yalçın ve ekibinin gözaltına alınmasını eleştiren açıklamalarına ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley'den destek geldi. Düzenlenen günlük basın brifinginde bir gazetecinin Türkiye'de göz altına alınan basın mensupları hakkındaki sorusunu yanıtlayan Sözcü Crowley, "Bu durumu yakında izliyoruz. Bu konuda özel bir yorumumum bulunmamaktadır ancak bunun dışında Türkiye'de gazetecilere gösterilen muamele hakkındaki endişelerimizin devam ettiğini söyleyebilirim. Bunu Türk hükümetine ilettik ve yakında takip etmeye devam edeceğiz" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ABD Büyükelçisinin açıklamalarını, 'Kimse içişlerimize karışmasın' şeklinde değerlendirmesi sorulan Crowley, "Büyükelçi Ricciardone'nin açıklamalarının arkasındayız. Daha önce de söylediğim gibi Türkiye'deki gazetecilerin yıldırılması hakkında büyük endişemiz var. Ancak Türk yetkililerce yapılan açıklamaları biz değerlendiremeyiz" dedi.

Bir başka soru üzerine Crowley, "Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri'nin dostu ve müttefikidir. Ancak bir dost, müttefik veya düşmanın evrensel prensiplere saygı konusunda çizgiyi aştığını düşünürsek bu konuda sesimizi yükseltmekten çekinmeyiz" dedi. (Habertürk)

ÖNCE KENDİNİZE BAKIN !
 // BATUHAN
Bunlar alışmışlar kargalığa bir türlü burunları kurtulmuyor. Kendileri yanlış yaparsa hiç kimse çıt çıkaramaz gayet doğal vardır bir sebebi, fakat bir başkası bunu yaparsa kendileri seslerini yükseltirlermiş çünki adamlar değnekçi kendileri yahudilerin finansörlüğüyle dünyanın jandarmalığını yapıyor. Ses yükseltmeyi unutunda siz evrensel insan haklarına ne kadar riayet ediyorsunuz ona bakın. Gerçi küstahlık para ile değil ya varsın ürsünler !.....
17 Şubat 2011 09:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler