YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiyager, saldırganların HDP ve DBP ile ilişkisi vardı!
PKK yönelin sert ifadelerinin ardından saldırıya uğrayan Kürt sanatçı Çiyager, saldırganların HDP ve BDP ile ilişkisi olduğunu söyledi.
Çiyager, saldırganların HDP ve DBP ile ilişkisi vardı!
31 Ocak 2016 / 20:30 Güncelleme: 31 Ocak 2016 / 20:59

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu sınır ötesi programına mobil bağlantı aracılığıyla konuk olan Çiyager, PKK'lılar tarafından linç edilmesine dair açıklamalarda bulundu.

Selahattin Eyyubi Hastanesinde tedavisine devam edilen Çiyager, sabah her zamanki gibi hazırlanıp, işe gitmek için evden çıktığını belirterek, servise yetişemeden 5 kişinin saldırısına uğradığını söyledi.

Darbeler sebebiyle saldırganların neler söylediğini hatırlamadığını ifade eden Çiyager, "İlk etapta 3 kişi saldırdı, ardından 2 kişi daha katıldı ve 5 kişinin saldırdılar. Bu saldırganlar tanıdığım kişilerdi. PKK ve HDP ile ilişkisi vardı. Çoğu zaten HDP'li ve DBP'liydi. Saldıranlardan bir tanesi eski kayınbiraderimdi" dedi.

HDP'NİN YÜRÜTTÜĞÜ SİSTEM KENDİ HALKI İÇİN DEĞİL

Çiyager, Kürt vatandaşlarına yaptığı 'uykudan uyanın çağrısı hakkında ise, "İnsan sürekli  yatamaz, uyuyamaz. İnsanın belli bir düzen içerisinde eşleyen bir sistematiği vardır. Bu aynı şekilde parti sistemlerinde de, normal yaşamda da vardır.  HDP'nin ve DBP'nin yürüttüğü sistem, kendi halkı için yürüttüğü bir sistem değildir.

O anlamda artık herkesin uyanmasını istedim ve dile getirme sorumluluğunu hissettim. Bir sanatçı ve duyarlı bir insan olarak bunu yapmak zorundaydım ve ben de bunu yaptığımı düşünüyorum" diye konuştu.

EŞLERİN ARASINA GİRMEKTEKİ AMAÇ NEDİR?

Çiyager, PKK'nın Kürt halkının kültürünü yok ettiği, namus denen bir şey bırakmadığı, eşlerin aralarına girdiği şeklindeki açıklamalarına da değinerek, "Eskiden beri eşler ölene kadar birbirleri ile yaşam sürüyorlardı. Bunu özgürlük adı altında biraz da kadınlara yönelik yapıyorlar. Güya onları kölelikten kurtarıyorlarmış.

Buradan Türkiye'de yaşayan kadınlara soruyorum lütfen cevap versinler: 'Türkiye'de yapmak isteyip de yapamadıkları bir şey var mı?' cevap veremeyeceklerdir. Eşlerin arasına girmekteki amaç nedir?

Eğer bir erkek gerçekten çok zalim bir insansa, eşine zulmediyorsa, onları aç bırakıyorsa, o anlamda onların müdahale hakkı doğabilir. Ancak zaten öyle bir durumda devlettin bütün sistemleri devreye giriyor. Yani bunu yapmayan bir erkeğe de bu tavrı yapmanın bir anlamı yoktur" şeklinde konuştu.

ÖRGÜTÜN SÖZDE MAHKEMESİNDE YARGILANDIM

Örgüt tarafından oluşturulan sözde mahkemelerde yargılandığını ifade eden Çiyager, "Ben yargılandığımı bilmiyordum. 5 kadın, 5 erkek bir de başkan vardı.

Tabii ki o kadınlar eşimi savunuyor. 5 erkek de güya beni savunacak... Ama karşılaştığım tablo öyle bir tablo değildi. Yok efendim, 'sen ayrıldığın ve boşandığın eşini arıyorsun, neden rahatsız ediyorsun, niye bunu yapıyorsun'.

Ben başkasının karısını, kızını aramadığımı söyledim. 'Ben eşimi aradım, siz ne demeye çalışıyorsunuz. Siz böyle yaparak topğlumu farklı bir yere çekiyorsunuz. Çünkü yaptığınız icraatlerle, fuhuşa uyuşturucuya, gayri ahlaki ilişkilerin yaşanmasına çekiyorsunuz...' dedi.

Herkes Çiyager sana destek veriyoruz diyor ama, bunu medyada söyleyemiyorlar" dedi. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler