YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çirkin sözlere AKP'den dava
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın "Yüzde 42'nin dışındaki oylar bana göre gaflet, dalalet ve hıyanet içinde"sözlerine AK Parti'li vekiller tazminat davası açtı.
Çirkin sözlere AKP'den dava
10 Ekim 2010 / 09:38 Güncelleme: 10 Ekim 2010 / 09:45

Aralarında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz'un da bulunduğu 15 AK Parti milletvekili, halkoylaması sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan hakkında tazminat davası açtı.

Avukatlar Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu tarafından açılan davanın dilekçesinde, Tansel Çölaşan'ın, 18 Eylül 2010 tarihinde, ADD Hatay Şubesi'nde düzenlenen panelde, '...yüzde 42'nin dışında olan oylar bana göre, gaflet, delalet ve hıyanet içindedir. Hıyaneti hepimiz biliyoruz' sözlerini sarf ettiği öne sürüldü. Çölaşan'ın, 20 Eylül 2010'da katıldığı bir televizyon programında da benzer sözleri sarfettiği belirtilen dilekçede, 'Tansel Çölaşan, müvekkillerimizin de içinde bulunduğu 'evet' oyu kullanan milyonlarca yurttaşımızı gaflet, delalet ve hıyanet içinde olmakla ve ayrıca cahillikle itham etmiştir' denildi.

Çölaşan'ın eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı iddia edilen dilekçede, 'Müvekkil davacı asilin kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine doğrudan, açık ve ağır bir saldırı gerçekleştirilmiştir' ifadesine yer verildi. Dilekçenin son bölümünde, davalı Tansel Çölaşan'dan, 15 AK Parti milletvekilinin her biri için 10 bin TL olmak üzere toplam 150 bin TL manevi tazminatın, yasal faiziyle birlikte alınması talebinde bulunuldu.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler