YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çin'de çok özel zirve! Erdoğan, Obama ve Putin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi ve Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörist unsurlardan temizlemek için başlattığı "Fırat Kalkanı"nı, G-20 zirvesinde ABD Başkanı Baracak Obama ve Rusya lideri Vladimir Putin'le değerlendirecek.
Çin'de çok özel zirve! Erdoğan, Obama ve Putin...
27 Ağustos 2016 / 18:19 Güncelleme: 27 Ağustos 2016 / 18:33

Türkiye, ABD'ye ikinci adam Joe Biden düzeyinde anlattığı darbe girişimi ve "Fırat Kalkanı" operasyonuyla ilgili tezlerini, birinci ağızdan da önümüzdeki hafta iletecek.

G20'DE TARİHİ ZİRVE

Erdoğan 4-5 Eylül tarihlerinde Çin'in ev sahipliğinde Hangzhou'da gerçekleştirilecek G-20 zirvesinde hem Putin hem de Obama ile görüşecek. G-20'nin web sitesinde, "Türkiye Başbakanı'nın katılacağı" öngürülüyordu.

Ancak Erdoğan, 8 Ağustos'taki Rusya ziyaretinden Putin'le yaptığı görüşmede G-20'ye kendisinin katılacağını, "G-20'de görüşeceğiz" cümlesiyle ortaya koymuştu.

ERDOĞAN OBAMA İLE ÖZEL GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı'nın bu ifadesinin ardından, G-20 zirvesinin, ABD-Türkiye-Rusya açısından önemli bir zirveye de ev sahipliği yapacağı anlaşıldı.

Obama'nın programında, "Erdoğan ile özel görüşme" yer aldı. Görüşmenin teyidi de Beyaz Saray'dan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne ulaştı. Zirvede Obama ve Putin de ayrı bir görüşme gerçekleştirecek.

 

STAR

Obama'dan Bir Hat Olmaz
 // Ankaralı Yusuf
Bir kere Obama Amerika'daki Neocon'ların tehdidi altında yaşıyor ve bir an evvel görevini Fetullahçı kaltak Hilary Clinton'a devredip kaçmak istiyor. Dünyada iki tane delikanlı gerçek lider vardır. Erdoğan ve Putin. Gerisi teferruat....
27 Ağustos 2016 Cumartesi 23:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler