YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayetten önce hangi ülkeden vize almış
Cem Garipoğlu'nun Çin’de bir fuara katılmak üzere ticari vize aldığı ortaya çıktı
Cinayetten önce hangi ülkeden vize almış
15 Ağustos 2009 / 21:41 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İstanbul’da 3 Mart’ta öldürülen Münevver Karabulut’un İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan katil zanlısı Cem G.’nin cinayetten 1 hafta önce Çin vizesi için başvuruda bulunduğu ve Çin’de bir fuara katılmak üzere ticari vize aldığı ortaya çıktı.


Çin Konsolosluğu’nun Emniyet’i harekete geçirdiği ve vize işlemlerini yapan acentede görevli kişilerin de polise ifade verdiği öğrenildi. Adını açıklamak istemeyen acente yetkilileri konuyu doğrularken, “Vize departmanımız konuyla ilgili polise bilgi verdi. Vize başvuruları yapılırken evraklar bizde toplanıyor ve konsolosluğa gönderiliyor. Biz aracı konumdayız. Cem G. cinayetten 1 hafta önce Taksim’deki acente vasıtasıyla ticari vize için bize başvuruda bulundu. Çin’de düzenlenen bir fuara gitmek için babası Mehmet Nida G. ile birlikte başvurdu” dedi.


KARABULUT’TAN ZİYARET


Cem G.’nin, yaşı 18’den küçük olması nedeniyle vize işlemleri için anne ve babasının vekaletinde başvuruda bulunduğu da öğrenildi. Acente yetkilileri, “Ticari vize 6 ay ila 1 yıldır. Kendisinin önceden Rusya vizesi varsa, Rusya’dan daha sonra da Çin’e geçebilir” şeklinde bilgi verdi. Öte yandan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, eşi Nagihan Karabulut ile birlikte İnsan Hakları Komisyonu Üyesi CHPMilletvekili Çetin Soysal ile Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan'ı makamında ziyaret etti. Karabulut, İstanbul eski Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın kendisi hakkında dava açmaya hazırlanmasıyla ilgili olarak, "Açan açsın. Zaten canımız yanmış” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler